30.12.2017 otevřeno: 1426 x

Most ovládl pohárové Final4 v Jindřichově Hradci, Černí Andělé mají první trofej sezóny

Mostecké dorostenky smetly ve Vánočním poháru oba své soupeře, stejně tak jejich starší kolegyně. Černí andělé v Českém poháru nezaváhali, ve finále porazili Slavii Praha a jsou vítězi první soutěže této sezóny – Českého poháru.

Český pohár žen - finále

DHK Baník Most – Slavia Praha 35:26 (20:12)

Dynamickou házenou plnou pěkných akcí v podání nejen reprezentantek na obou stranách hřiště sledovali diváci v Jindřichově Hradci. Mostečankám vyšel už úvod zápasu, rychle vedly 3:0, první gól Slavie proměnila ze sedmimetrového hodu ve 4. minutě střetnutí Veronika Galušková. Pak se ale roztočil brankostroj Mostu, který znovu dokazoval, že minimálně tento víkend nemá v Jindřichově Hradci konkurenci. V 10. minutě to bylo 7:2 a slavistická lavička brala time. Ani to ale nedostalo tým z Prahy pořádně do hry. Most si držel čtyřbrankové vedení a krátce před přestávkou náskok zdvojnásobil. I ve druhé půli na hřišti dominoval Most, v jehož dresu dostaly vedle zkušených házenkářek a reprezentantek prostor i nadějné dorostenky a Severočešky si od soupeřek udržovaly desetibrankový odstup (26:16). Magdalena Svobodová na začátku poslední desetiminutovky usilovala o korekci desetibrankového manka, Maňáková a její spoluhráčky ale byly vždy proti. V závěru si mohl mostecký výběr dovolit postavit na palubovku prakticky kompletní dorosteneckou řadu, i přesto ovládl i poslední pětiminutovku a nakonec slavil devítibrankovou výhru 35:26.

Nejvíce branek: Galušková 8/6, Míšová 3/1, Novotná 3/1, Svobodová 3 – Szarková 9/1, Jeřábková 7, Kovářová 6. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 8/8 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 458.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Gratuluji Mostu k zaslouženému vítězství. Mrzí mě jen, že jsme nevydrželi být důstojnějším soupeřem delší část zápasu. Vlastními chybami jsme si v prvním poločase nechali soupeřky utéct a Most má natolik kvalitní, vyrovnané a vyzrálé družstvo, že dohnat je pak je strašně těžké. Byla jen otázka času, kdy ztráta pěti branek nastoupá na výsledek plus deset. Liga je ještě dlouhá, Před námi je ještě asi třináct zápasů a stát se může cokoliv. Za deset dní se s Mostem utkáme znovu a dnes jsme viděli, že se s nimi hrát dá, ale musíme předvést výkony na stodeset procent.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Tento turnaj jsme velmi dobře ovládli a to v obou zápasech už od úvodních minut. Měli jsme velmi dobré vstupy do zápasů, což bylo naše předsevzetí. Tentokrát jsme se víc starali o nás, naši hru. Více jsme chtěli hru dirigovat a to se nám velmi vydařilo. Momentálně jsme velmi dobře rozběhnutý stroj a využíváme to. Postupně pouštíme mladé dorostenky do hry, chceme, aby dostávaly prostor co nejvíce minut a zažívaly i takovéto těžké zápasy. Měly tady svůj turnaj, který ovládly skutečně bravurně, to jsem snad ještě nezažil. Postupně je zabudováváme a jsem rád, že v takovýchto zápasech mohou dostat svou porci minut. Minulý rok nám tato trofej utekla. Poučili jsme se, loni jsme si mysleli, že to půjde samo a letos jsme se na to úplně jinak připravili. Splnili jsme tak jeden z prvních klubových cílů, které jsme chtěli naplnit. Liga ještě jede, ale ještě před ligou nás čeká Pohár EHF, kde bychom chtěli zamíchat kartami.“