6.1.2018 otevřeno: 666 x

Házenkářky Veselí přehrály Prešov, Trenčín prohrál v Šaľe

Házenkářky Prešova odehrály v prvním poločase na Slovácku dobré utkání, ve druhé půli už na hřišti dominoval domácí bronzový celek Českého poháru žen. Veselanky doma nad slovenským týme zvítězily pětibrankovým rozdílem 25:20.

MOL liga – 12. kolo

SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 25:20 (13:12)

Veselanky začaly velmi aktivně a rychle se ujaly vedení 2:0. Pak ale sérií chyb nastartovaly hostující hráčky, které toho využily k otočení skóre na 2:4. Chyby ale dělaly i hráčky Prešova, a tak již do poločasu vedl domácí tým 13:12. V první půli stojí za zmínku dva herní momenty. Domácí kanonýrka Lukšíková při vstřelení 5. branky poslala takovou ránu, že balón protrhl síť a rozhodčí přemýšleli, zda vůbec padla. Za stavu 12:12 házela domácí Novotná sedmičku, kterou proměnila. O chvíli později ale rozhodčí branku neuznal s odůvodněním, že pískal přešlap a vypadla mu přitom z pusy píšťalka. Druhý poločas se již jasně nesl v režii Veselanek. Excelentními výkony se blýskla dvojice: Olšovská, Lekešová. Ve velmi dobrém světle se předvedla i nová posila domácích Eva Veselková.

Nejvíce branek: Olšovská 10/4, Novotná 4, Vinklárková 4 – Šutranová 5, Gajdošová 4, Liebiedieva 4. Sedmimetrové hody: 6/5 - 1/1. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváci: 380.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí n. M.: „V první půli jsme dělali zbytečné chyby. Ve druhé půli jsme si řekli, jak hrát, víceméně se nám to i dařilo. Pomohla nám přesilovka, kdy jsme odskočili z jednoho na tři góly. Nemůže se nám ale stávat, že neproměníme tolik šancí. Děkuji za trpělivost týmu, body jsme si vybojovali.“

Dušan Daniš, trenér Prešova: „Zapomněli jsme na to, že se zápas hraje 60 minut. Prvních 30 minut jsme hráli dobrý zápas, byť jsme zahodili 3 – 4 vyložené šance. Ve druhé půli jsme ale nesplnili to, co jsme si předsevzali. Domácí hráčky byly daleko rychlejší, nedalo se to ubránit.“

HK Slovan Duslo Šaľa – HK AS Trenčín 31:20 (13:10)