7.1.2018 otevřeno: 1060 x

Házenkářky Hodonína prohrály v Písku o gól

Házenkářky Slavie Praha v domácím zápase 12. kola MOL ligy zvítězily nad výběrem Bánovců rozdílem pěti branek. To v Písku to bylo jiné drama. Domácí Sokoly porazily Hodonín jen o branku. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRŮ.

MOL liga - 12. kolo

DHC Slavia Praha - HK Sokol RMK Bánovce n. B. 31:26 (18:11)

Házenkářky Slavie Praha si po prohře ve finále Českého poháru spravily chuť, na domácí palubovce přehrály hostující tým Bánovců nad Bebravou. Outsider soutěže ztrácel od úvodních minut, deset minut před přestávkou držely házenkářky Slavie osmibrankový náskok 14:6, o poločase to bylo o sedm. Ve druhé půli tlak Slavie polevil a hostující tým se deset minut před koncem dotáhl na rozdíl dvou gólů (26:24), závěrečná pětiminutovka ale byla opět v režii Pražanek, které znovu navýšily své vedení na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Svobodová 6, Galušková 5/1, Šetelíková 5 - Michnová 9/4, Turková 4, Matušincová 4/1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/2 - 8/7. Vyloučení: 4:4. Diváci: 200.

Sokol Písek - HK Hodonín 30:29 (16:12)

V Písku sledovali fanoušci napínavou podívanou. Domácí se sice v závěru prvního poločasu urvaly soupeřkám a tři minut před přestávkou vedly už o pět gólů 14:9, hned po pauze se ale Hodoníňanky dotáhly na dostřel dvou gólů 16:18. Mezi 42. a 47. minutou si sice domácí výběr znovu vzal na svou stranu vysoké sedmibrankové vedení,v úseku kry 50. a 55. minutou ale Jihomoravanky raketově korigovaly nepříjemné manko sedmi trefami a rázem bylo vyrovnáno na 27:27. Zápas dospěl do dramatického závěru, v němý šťastnější byl pak domácí výběr, kterému vítězství zajistily Michková se Šelaisovou.

Nejvíce branek: Palasová 10/3, Šelaisová 6, Königová 4 - Patrnčiaková 11/1, Višňovská 5, Pláchová 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 148.

René Gärtner, trenér Hodonína: "Začátek zápasu nám vyšel tak, jak jsme si představolali, vycházeli jsme z pevné obrany a z té přecházeli do rychlých protiútoků. V nějaké desáté minutě místo toho abychom využili přesilovou hru, tak jsme gól dostali, tím jsme posadili soupeře na koně a pak už to byla přetahovaná, kdy jsme hráli netrpělivě v útoku, kde jsme vydrželi deset sekund a z toho vycházela nepřipravená střelba. naopak soupeř začal chodit do rychlých protiútoků. V poločase jsme museli trochu promluvit k hráčkám, udělat pár změn v sestavě. Dneska to byl vyrovnanný zápas a rozhodovaly technické chyby a neproměněné šance, tím jsme ten zápas prohráli."

Vladislav Jordák, trenér Písku: "Jsme spokojeni za dva body, ale když vezmu, jak se vyvíjel ten zápas... Když vedete o sedm branek a najednou neproměníte pár šancí ze spojek, tak z toho musí být góly. Soupeři v poslední desetimutovce dobře zachytala gólmanka a ten rozdíl v gólech měl být větší. Pokud deset minut před koncem vedete o sedm branek, tak je trestuhodné, že jsme ten zápas dovedli do takového konce. Ale jsem rád za vítězství."