9.1.2018 otevřeno: 808 x

Ohlédnutí za 12. kolem MOL ligy s Klárou Černou

"První kolo v Novém roce dle mého názoru nepřineslo překvapivé výsledky," ohlíží se za 12. kolem MOL ligy Klára Černá. Neopomenula však drama v Písku ani vzdor Poruby v Michalovcích. Jak viděla kompletní soutěžní kolo?

Žádný z favoritů nezaváhal. Šala vyhrála jasným rozdílem, Slavie si vítězství na domácí palubovce pohlídala a Most, i přes velmi symatický vzdor Olomouce, nepřipustil překvapení.

Přesto jsme mohli sledovat v některých zápasech zajímavý vývoj utkání. Asi nejvyrovnanější souboj se dal očekávat ve Veselí, kde se třetl 5. a 6. celek tabulky. Při rovnosti bodů obou celků bylo tedy i důležité, kdo soupeři odskočí. První poločas výsledkově odpovídal očekávání, ale ve druhém dokázaly veselské hráčky využít domácího prostředí a nad Prešovem zvítězit.

Momentka z utkání mezi Veselím a Prešovem. | Foto: Hynek Zdeněk

Pro Písek a Hodonín, tedy 11. a 12. celek tabulky, mohl být zapas rovněž zajímavým porovnáním sil. Písku se podařilo odskočit a mohl v podstatě dohrávat v poklidu, ale nakonec byl zápas až nečekaně dramatický. Opět se potvrdilo, že zápas je vyhraný, potažmo prohraný, až posledním hvizdem. Nesčetněkrát nám toto bylo vštěpováno a přesto s tím všichni bojujeme ;-) Na jedné straně nezdravé uklidnění, na druhé straně eutuziasmus a, pokud se to povede, tak i jistá psychická výhoda. Naštěstí pro Písek, který v průběhu zápasu tahal za delší konec, dopadl zápas vítězně a patří jim tedy i gratulace.

Ačkoliv se Michalovcům nepodařilo odskočit výrazněji, jako tomu bylo v Písku, můžeme řici, že zápas měl docela podobný průběh. Michalovce začaly lépe a udržovaly si vedení až do 40. minuty, kdy se Porubě podařilo zápas otočit a jít do vedení. Michalovce však projevily, troufnu si říci větší zkušenost, a dostaly se obratem zpět do hry. Stav 23:18 ve 23. minutě už téměř preurčoval, kdo v tomto zápase vyhraje. Ale Poruba předvedla velice sympatický výkon a trošku škoda pro ostravské, že nedokázaly vykřesat z toho zápasu aspoň bod.

Vždy se tady pouštím(e) do nějaké polemiky nebo vyjádření názorů, takže bych v tom pokračovala i nadále, i když tentokrát jasnými fakty a směrem k reprezentaci. Osmé místo na světě... Za mě vynikající výsledek!! Ano, můžeme polemizovat, co by, kdyby. Chybělo málo k těm bojům o medaili, ale chybělo i málo, abychom Rumunky neporazili. Holky došly přesně tam, aby mohly ukázat ještě něco navíc. Vzhledem k tomu, že jsem byla na zápase proti Holandsku a viděla to následné obrovské zklamání, tak věřím, že pokud vše sedne, tak by mohlo příště vyjít, i když ta cesta bude hodně těžká. Dovolila bych si touto cestou ještě jednou poděkovat holkám, trenérům i „servisákům“ (:-) v dobrém slova smyslu, bez nich by to nešlo) za nás dnes už „jen“ fanoušky a diváky.