10.1.2018 otevřeno: 1154 x

Házenkářky Mostu podruhé v sezóně padly. V repríze pohárového finále o gól nestačily na Slavii

Házenkářky Slavie si zapsaly skalp mistrovského Mostu. Černé anděly porazily o jediný gól 27:26.

MOL liga - 13. kolo

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 27:26 (15:16)

Bylo to drama od začátku až dokonce. Poprvé se dvoubrankového vedení ujaly Slavistky ve 14. minutě 8:6 a předznamenaly tak, že to Most, v jehož dresu navíc tentokrát chyběla zraněná Jeřábková, nebude mít v Praze vůbec jednoduché. Přesto Černí andělé zmobilizovali síly a o poločase vedli o jeden gól 15:16. Na konci zápas ale byly přece jen šťastnější hráčky Slavie, mezi kterými s dvanácti trefami střelecky zářila Veronika Galušková. Ještě ve 40. minutě to bylo 21:18 ve prospěch Mostu, o pět minut později už minimální vedení držely na své straně Pražanky (24:23). A i když ještě jednou se náskoku ujal hostující tým, závěrečnou pětiminutovku vyhrály poměrem 3:1 domácí, pod vítězný 27. gól se nakonec znovu podepsala Galušková.

Nejvíce branek: Galušková 12/5, Jačková 6, Šetelíková 5 – Szarková 6/3, Janoušková 6, Borovská 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 200.