28.11.2009 otevřeno: 986 x

Veselské panenky porazily Šaľu

Po včerejší předehrávce dnes Interliga házenkářek pokračovala dalším zápasem. Dopoledne se před televizními kamerami představily dva ambiciózní celky Veselí nad Moravou a Šaĺy. Úspěšnější nakonec byl domácí celek, který svého soupeře pustil v zápase jen jednou do vedení.

WHIL - 10.kolo

Veselí nad Moravou - Šaĺa 27:23 (14:12)

Podle předpokladů bylo ve Veselí k vidění vyrovnané utkání. V prvním poločase se domácím házenkářkám dvakrát podařilo získat tříbrankové vedení, v 16.minutě Kočí svojí první brankou zvyšovala na 10:7. Dlouhých osm minut pak ale Veselanky nedokázaly vstřelit branku a Šaĺa sérií tří branek srovnala na 10:10. Ještě do poločasu se ale domácím podařilo získat mírné vedení, když do šaten odcházely za stavu 14:12. Ve 37.minutě ze sedmičky srovnala hostující Dubajová na 16:16 a o tři minuty později se dokonce Šaľa dostala poprvé, ale také naposledy, do vedení 18:17. Rozhodnutí přišlo až v závěrečné pětiminutovce, kdy ze stavu 23:22 domácí třemi brankami v řadě získaly rozhodující vedení 26:22. Nakonec Veselí i bez brankářky Černé porazilo silnou Šaĺu 27:23.

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Štěrbová 8/5, Fleková 5, Kočí 4, Zvoničová 4

Nejlepší střelkyně Šaľy: Popluhárová 7/1, Čamajová 6, Pileková 3, Dubajová 3

Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 200