28.11.2009 otevřeno: 1592 x

Olomouc vyzrála na Michalovce

Zajímavé zápasy se dnes odehrály v rámci desátého kola házenkářské Interligy. Po dopolední výhře Veselí nad Moravou nad Šaľou se čekal dramatický souboj na východě Slovenska. První bod v soutěži získalo Partizánske.

WHIL – 10.kolo

Písek – Slavia Praha 20:31 (11:17)

Ani Písek na házenkářky Slavie nevyzrál a ty tak přidaly do svého součtu další dva interligové body. Utkání bylo po většinu první půle vyrovnané, i když o 1-2 branky vpředu byly hostující hráčky a to až do stavu 12:11 ve 24.minutě. Poté ale přišel fatální střelecký výpadek Písku, který svoji další branku přidal až o patnáct minut později a to ve 39.minutě! To již slávistky vedly 22:11 a o vítězi bylo předčasně rozhodnuto. Slavia si až do konce zápasu vedení udržela a dokonce jej navýšila na konečných 31:20.

Nejlepší střelkyně Písku: I.Luzumová 6, Krouská 4, Crhová 4

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 9, Kutlvašrová 8, Černá 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 0, vyloučení: 2 – 4 (ČK Kutlvašrová), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 360

Hana Kutlvašrová (Slavia) v zápase proti Písku

Michalovce – Olomouc 25:28 (14:16)

Vynikající návštěva v Chemkostav aréně viděla další porážku svého celku. Po Slavii dokázala uspět na východě Slovenska také Olomouc, která zde vyhrála 28:25. Domácí, které i nadále trápí zranění jejich klíčových hráček (nenastoupila Obšatníková, do hry nezasáhla Kalaninová ani Szöllösiová), začaly v zápase dobře a po dvou minutách vedly 3:0. Pěti brankami v řadě ale Hanačky otočily skóre a od té doby neustále vedly. V poločase pak na ukazateli svítil stav 14:16. Ve druhé půli dokázala Olomouc svému soupeři odskočit na 24:17, v celém zápase pak zvítězila 28:25 a získala tak cenné interligové body.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 7/2, Kvetková 6, Škľaruk 2, Hollá 2, Rebičová 2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/1, Hejtmánková 6/3, Tomečkvá 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 1200

Bakhyrieva (Michalovce) při střelbě na branku Olomouce

Jindřichův Hradec – Partizánske 22:22 (11:10)

Úvod zápasu, ve kterém domácí tým vedl 7:2 nenaznačoval, že by Partizánské mohlo získat vůbec svůj první bod v soutěži. Postupem času ale hostující celek, který přijel na jih Čech s deseti hráčkami, srovnal krok a v poločase prohrával o jedinou branku 10:11. Ve druhé půli se Jindřichovu Hradci podařilo získat tříbrankové vedení 18:15, ale tři branky v řadě přinesly remízový stav. Minutu před koncem se Partizánske první brankou Lapinové dostalo dokonce do vedení, ale spravedlivou remízu domácím zařídila brankou v poslední minutě Bubeníková.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Keslerová 4, Kupková 4, Kohoutová 4

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košíková 7, Baloghová 5, Fašangová 5/5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/5, vyloučení: 8 – 4 (ČK Ščasná), rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 350