13.1.2018 otevřeno: 1375 x

Černí andělé doma remizovali s Larvikem

Mostecké házenkářky byly jen krůček od první výhry v jarní části Poháru EHF. Nakonec s norským Larvikem na domácí palubovce remizovaly 21:21 po poločase 11:12. O výsledku opět rozhodovaly poslední minuty zápasu, kdy Černí andělé ztratili dvoubrankové vedení a soupeři se podařilo vyrovnat.

Pohár EHF - Skupina D

DHK Baník Most - Larvik 21:21 (11:12)

Od úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie, kdy se ani jednomu ze soupeřů nedařilo výrazněji odskočit a týmy se přetahovaly o každý míč. První půli nakonec nejtěsnějším rozdílem vyhrál Larvik. Podobný byl obraz utkání i ve druhé části zápasu, Černí andělé zejména díky zákrokům Dominiky Müllnerové v brance několikrát vedli. V závěru utkání dokonce sahali po vítězství, když pár minut před koncem vedli o dvě branky. Larvik ale v poslední minutě vyrovnal a oba týmy se nakonec rozešly smírně 21:21.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Je to obrovské zklamání, zasloužili jsme si toto utkání vyhrát. Bohužel chybí nám kvalita v útoku, doplácíme na to, že neproměňujeme možnosti, které máme. Chybí nám i rozdílová hráčka Markéta Jeřábková. Bohužel neumíme zvládat koncovky zápasů, asi ještě nejsme dostatečně vyzrálý tým, abychom koncovky podobných utkání zvládli, zřejmě je potřebujeme zažívat častěji. Je to pro nás ale obrovská škola. Pořád ale platí, že uděláme maximum, abychom ve skupině co nejlépe obstáli.“

Sestava a branky Mostu: Szarková 10, Chmelařová 4, Borovská 3, Maňáková 2, Kovářová 1, Zachová 1, Bezpalcová, Dvořáková, Dvoříková, Eksteinová, Janoušková, Jungová, Kostelná, Müllnerová, Šípová, Stříšková.

Rozhodčí: Pandzic, Satordzija (BIH). Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1000.