14.1.2018 otevřeno: 890 x

V moravských derby šťastnější hosté, vítězství domů vezou Hanačky i Panenky z Veselí

Ve dvou moravských duelech se z výhry v obou případech radovaly hostující celky. Ze Zlína vezou dva body domů na Hanou házenkářky Olomouce, v Hodoníně bojovaly házenkářky Veselí.

MOL liga – 13. kolo

HC Zlín – DHK Zora Olomouc 26:28 (13:12)

Tabulkoví sousedé ze Zlína a z Olomouce se utkali na východě Moravy v neděli v podvečer. Úvod zápasu sice vyšel mnohem lépe Olomouci, která ve 12. minutě vedla už 7:2, druhá čtvrtina zápasu ale naopak zcela patřila Zlíňankám, které nejen že dokázaly vyrovnat, ale dokonce překlopit na svou stranu dvoubrankové vedení. Ve druhé půli to bylo jako na houpačce, v závěrečných minutách rozhodly utkání ve svůj prospěch Hanačky, které se minutu před koncem chopily dvoubrankového náskoku 27:25 a rozhodující vedení už uhájily.

Nejvíce branek: Hubová 7/3, Kolářová 4, Vlková 3, Ševčíková 3 – Kubáčková 8/2, Jansová 6, Gajdošíková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 210.

HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou 25:39 (11:17)

Házenkářky Veselí jasně naplnily úlohu favorita a v nedělním zápase na palubovce Hodonína zvítězily čtrnáctibrankovým rozdílem. Hodoníňakám dokonce hrozila čtyřicítka, když střelecky při chuti byly opět Šustková s Olšovskou doplněné Novotnou. Už na konci první půle držely Panenky šestibrankový náskok, dvanáct minut před koncem utkání to bylo už o čtrnáct gólů. Poslední dvě minuty ale domácí házenkářky ubojovaly a uhájily tak svou palubovku před čtyřicátým gólem, naopak dvěma trefami alespoň kosmeticky upravily skóre ze stavu 23:39 na konečných 25:39.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 8/6, Kalinová 4, Višňovská 3, Gärtnerová 3 - Olšovská 8/2, Šustková 7, Novotná 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 650.