21.1.2018 otevřeno: 807 x

Písek veze ze Šaľy sedmnáctibrankovou porážku, Slavia ve Zlíně vyhrála o gól

Poslední dvě utkání uzavřela v neděli odpoledne 14. kolo nejvyšší ženské soutěže a body si v něm zapsaly týmy Slavie Praha a Dusľa Šaľa.

MOL liga - 14. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 43:26 (25:11)

Pořádnou nálož si vezou ze Šaľy házenkářky Písku. Domácí na ně vlétly s vervou, Písečanky rychle prohrávaly 6:1, v 17. minutě už 14:4 a před poločasem narostla jejich ztráta na čtrnáct gólů! Na začátku druhé půle navýšily hned v první desetiminutovce svůj náskok Slovenky dokonce na dvacet tref a dál už nebylo o co hrát. Písek odjel ze Slovenska poražen poměrem 43:26.

Nejvíce branek: Klučková 11/7, Tisajová 7, Trochtová 4, Bahýlová 4, Bujnochová 4 – Königová 8, Boorová 4, Velková 3, Součková 3, Michková 3, Kubišová 3/1. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 7/7 – 2/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 500.

HC Zlín – DHC Slavia Praha 21:22 (10:12)

V prvním poločase se oba týmy, jak domácí Zlín tak hostující Slavia Praha přetahovaly o minimální vedení, nakonec první třicetiminutovka skončila dvoubrankovým vedením Pražanek. V prvních deseti minutách druhé půle ale brankářka Stojarová zamkla zlínskou branku, Zlíňanky zaktivnily hru, bojovaly, ale v zakončení nebyly přesné. Slavistky si tak udržovaly dvoubrankové vedení. V 52. minutě Herbočková vyrovnala na 20:20, v 54. minutě to bylo 21:21, v poslední pětiminutovce ale diváci viděli jen jedinou branku a ta padla do zlínské sítě. Slavistky tak vezou domů jednobrankovou výhru 22:21.

Nejvíce branek: Hradilová 5/5, Křičková 4, Herbočková 3, Očadlíková 3 – Jačková 6, Galušková 4/1, Šetelíková 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 220.