27.1.2018 otevřeno: 1078 x

Bánovce mají první body! Doma porazily Zlín

Házenkářky Zlína podlehly na hřišti outsidera soutěže rozdílem dvou branek. Slovenské Bánovce si tak zapsaly vůbec první bodový zisk v soutěži, vystřílela ho Michnová.

MOL liga - 15. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 39:24 (18:9)

Utkání bylo vyrovnané jen v úvodní čtvrthodině, kdy na obou stranách dominovaly brankářky: Lekešová v bráně Veselí a Neubergová Písku. Poté se domácím podařila čtyřbranková šňůra z 6:5 až na 10:5. Od tohoto okamžiku už domácí hráčky jasně kráčely za vítězstvím a před poločasem vedly už desetibrankovým rozdílem. Po změně stran dostala v domácí svatyni šanci Beranová a postupně i všechny hráčky lavičky, což vedlo k vyššímu počtu branek. V závěru utkání se diváci málem dočkali i 40. branky, ale Divílková ji vstřelila až těsně po zaznění závěrečné sirény.

Nejvíce branek: Olšovská 9/4, Novotná 6/1, Lukšíková a Veselková 5 – Kubišová 5, Boorová, Königová, Michková a Velková po 4. Sedmimetrové hody: 6/5 - 0/0. Vyloučení: 0:5 (ČK Michková). Diváci: 220. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: Po utkání v Trenčíně, které nám moc nevyšlo, jsme se chtěli dostat opět do pohody, protože nás teď čekají 3 těžké zápasy venku (v Šaľe, Michalovcích a Olomouci). Písku chyběly klíčové hráčky, které tam měly na počátku sezónu. Zpočátku jsme se dostávali hůř do vyššího náskoku. Pomohly nám branky z rychlých útoků.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Od začátku utkání bylo poznat rozdíl. Veselí je podle mne černým koněm MOL ligy. My se potýkáme s obranou. Máme tam mladá děvčata. Na jednu stranu je fajn, že jsme dali 24 branek Veselí, ale dostat 39 moc nepotěší. Odehráli jsme to, na co aktuálně máme.

HK Sokol Bánovce n. B. – HC Zlín 26:24 (13:13)

Bez bod odjíždí ze hřiště Bánovců hráčky Zlína. Po těsné prohře s výběrem Slavie je prohra na palubovce beznadějně posledních Bánovců překvapením. Domácí si už v první půli vypracovaly tříbrankový náskok (8:5, 10:7), před přestávkou ale ještě dokázaly Zlíňanky vyrovnat. Ve druhé půli si Bánovčanky opět vzaly vedení na svou stranu a tentokrát se ho už nevzdaly, i když se pět minut před koncem dotáhly Zlíňanky na rozdíl jediného gólů. Zlín prohrál v Bánovcích 24:26.

Nejvíce branek: Michnová 15/4, Matušincová 3 - Hradilová 5/2, Herbočková 4, Hubová 3, Nygrýnová 3. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 3:6 (ČK Baumbachová).