3.2.2018 otevřeno: 1085 x

V 16. kole výhry slovenských favoritů a body pro Porubu a Olomouc

Hned pět zápasů 16. kola MOL ligy bylo na programu v dlouhém sobotním házenkářském odpoledni. Bodový zisk si v něm zapsaly favorizované slovenské týmy Michalovce a Šaľa, výhry vybojovaly i týmy Poruby, Slavie a Olomouce.

MOL liga – 16. kolo

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 20:41 (10:19)

Zcela jednoznačný průběh mělo utkání v Písku, kam zavítal slovenský suverén z Michalovců. Hned v úvodní desetiminutovce ukázaly Východňárky, kdo bude držet otěže zápasu pevně v rukou. Rychle vedly 6:1, po dvaceti minutách hry 14:6. Tempo diktovaly i ve druhé půli, kdy zvýšily svůj náskok dokonce na patnáct gólů ve 44. minutě (15:30). Střelecky vynikaly Kot, Wollingerová, Holešová a Fiková-Trehubová, Písečanky bojovaly alespoň o přijatelný výsledek, i tak ale na ukazateli zasvítila čtyřicítka. Písek doma prohrál s Michalovci 41:20.

Nejvíce branek: Königová 5, Michková 3 Boorová 3, Novotná 3 – Kot 8, Holešová 6, Fiková – Trehubová 6. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 286.

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Máme ve hře strašně moc nevynucených chyb a zbytečných, ale po tomhle zápase srovnáváme pro nás nesrovnatelný, Michalovce jsou nejlepší družstvo a ta kvalita tam musí být vidět a je tam vidět celý zápas. Dneska jasně dominovali. My teď musíme zapojit mladé hráčky a dorostenky, protože se pořád trápíme s marodkou. Michalovce nás dneska přehrály a já jim musím pogratulovat.“

František Urban, trenér Michalovců: „Myslím si, že jsme tento zápas zvládli jak výsledkově, tak herně. Děvčata k zápasu přistoupila velmi zodpovědně a zejména z dobré obranu jsme přecházeli do rychlých protiútoku, díky kterým skóre narůstalo po celou dobu zápasu. Samozřejmě že jsme se některým nepřesnostem nevyhnuli, hlavně v druhém poločase, ale většinou to byly chyby z rychlosti, které mi tolik nevadí. Soupeř hrál druhý poločas sympaticky, nekoukal na výsledek a my jsme to od Písku čekali, že budou hrát bez ohledu na výsledek. Jsem rád, že jsme si zaběhali, takže z tohohle pohledu to pro nás byl dobrý zápas. Soupeř se snažil hrát rychlou házenou směrem do útoku, podobně jako Trenčín a v tomhle jsou mi obě družstva sympatická.“

ŠŠK Prešov – Slavia Praha 19:24 (9:12)

Poměrně bezpečnou pětibrankovou výhru vezou Slavistky z Prešova. Po trápení předchozích kol byly v souboji se Prešovankami tím suverénnějším týmem na hřišti. Prvních patnáct minut sice tahaly za kratší konec, deset minut před přestávkou ale překlopily vedení na svou stranu a do kabin si nesly tříbrankový náskok. Ve druhé půli se dlouho Prešov držel v dostřelu dvou branek, poslední pětiminutovku ale zvládly lépe Pražanky. Které třemi brankami v řadě z ruky Galuškové a Šetelíkové navýšily rozdíl na konečných pět branek a skóre 24:19.

Nejvíce branek: Šutranová 6/1, Demajová 4, Pavúková 4 – Galušková 7/2, Šetelíková 7. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 180.

HK Hodonín – Zora Olomouc 20:38 (11:17)

Jasně se vyvíjelo i utkání v Hodoníně. Olomoučanky poprvé odskočily domácímu výběru na konci první dvacetiminutovky (7:10), do poločasu si pak vypracovaly šestibrankový náskok. Ve druhé půli v tlaku nepolevily a ve 43. minutě to bylo už o deset gólů 15:25. Patrnčiaková se sice i tentokrát předvedla sedmi zápisy do střeleckého zápisu utkání, tentokrát to ale na palebnou sílu Olomouce zdaleka nestačilo. Deset minut před koncem dělilo oba týmy už patnáct tref a nakonec vezou Olomoučanky osmnáctibrankovou výhru 38:20.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 7, Tóthová 4, Višňovká 3 – Salčáková 8, Fryčáková T. 5, Jansová 5/1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/0. Vyloučení: 3:2. Diváci: 170.

Duslo Šaľa – SHK Veselí n. M. 35:29 (19:13)

Poraženy odjíždí ze Šaly házenkářky Veselí nad Moravou. Už v prvním poločase nabyly šestibrankové manko a až do konce zápasu už ztrátu nesmazaly. Naopak už ve 40. minutě prohrávaly jedenáctibrankovým rozdílem 26:15. V závěrečné desetiminutovce sice mocně dotahovaly. Nestačilo to ale na víc, než na korekci na konečný šestibrankový rozdíl 29:35.

Nejvíce branek: Klučková 12/7, Némethová 5, Trochtová 4 – Novotná 9/2, Olšovská 7/3, Šustková 6. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 7/7 – 6/5. Vyloučení: 8 (ČK Königová) - 5. Diváci: 550.

Sokol Poruba – Bánovce n. B. 28:22 (16:11)

Třetí vítězství v řadě vybojovaly házenkářky DHC Sokol Poruba. V sobotním duelu 16. kola MOL ligy nedopustily žádné překvapení a podle papírových předpokladů porazily poslední Bánovce 28:22 (16:11). Porubě se povedlo duel zlomit v úvodních dvaceti minutách, kdy si vypracovala náskok až osmi branek. S pohodlným odstupem však tempo domácích hráček výrazně polevilo, čehož Bánovce dokázaly využít, do poločasu snížit a aspoň opticky byl dál ve hře o body. Po přestávce se sice slovenský výběr nedostal na rozdíl menší než čtyři branky, pořád ale držel favorita ve střehu. Střelecky se opět předvedla Klaudia Michnová, i když tentokrát ji výrazně pomohly fauly Poruby. Díky tomu sedm z jejích devíti branek bylo po sedmimetrových hodech. Na druhé straně ji však v produktivitě sekundovalo trio Polášková, Desortová, Maiwaelderová, které nastřílelo dohromady 18 gólů. Ačkoli poslední celek tabulky podal v Ostravě bojovný a odvážný výkon, domácí hráčky drama nepřipustily a dovedly střetnutí k očekávánému plnému bodovému zisku.

Nejvíce branek: Polášková 7/2, Desortová 6/1, Maiwaelderová 5 – Michnová 9/7, Hollá 4/1, Matušincová 3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/3 – 9/8. Vyloučení: 6:5. Diváci: 120.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „S dnešním výkonem nejsem spokojený. Věděli jsme, že soupeř bude nepříjemný, obzvlášť po tom, co jsem viděl zápas Bánovců proti Zlínu nebo i ty, které jim předcházely. Jejich mladé hráčky nemají co ztratit, do všeho jdou naplno a v tom mě nepřekvapily. Překvapily mě naopak naše hráčky, které až na prvních dvacet minut, kdy jsme plnili, co jsme si řekli, ale pak nastalo velké uspokojení. Přitom jsme to připomínali v poločase, aby tato profesorská házená rychle zmizela. V obraně jsme se nepohybovali, v útoku zahodili šance, gól na gól se vlekl, oni se chytili a podle toho to vypadalo. Vyhráli jsme, chválabohu, ale s výkonem určitě nespokojenost. S tímto ve středu do Mostu ani nemusíme jezdit."

Richard Makýš, trenér Bánovců: „Jsem rád, že po minulém týdnu, kdy jsme vyhráli se Zlínem, jsme dnes pokračovali v relativně slušném výkonu. Myslím si, že v jediném, v čem jsme proti soupeři selhali, byla střelba ze střední vzdálenosti. Zásluhou výborných bloků, ale také tím, že nemám typickou střelkyni z dálky. A navíc z pěti střel z pravého křídla jsme také gól nedali. Důležitou roli hrálo také to, že v prvních patnácti střel na naši bránu chytila brankářka první a dalších čtrnáct ne. To se potom těžko drží krok. Celkově jsem ale spokojený. Myslím, že na to, že kromě Klaudie Michnové a Zuzky Hollé máme mladý a nezkušený tým, tak jejich výkon má stoupající tendenci. Těším se na další zápasy."