6.2.2018 otevřeno: 699 x

Po zimní pauze startuje první liga žen

Naposledy nastoupily házenkářky prvoligových týmů k ligovému zápasu ještě v minulém kalendářním roce, 10. prosince, kdy už české reprezentantky dlouho bojovaly na šampionátu v Německu. Po dvou měsících se teď první liga rozběhne znovu, na programu je 12. kolo druhé nejvyšší soutěže žen.

Čelo tabulky první ligy je vyrovnané. Prvních šest týmů dělí jen čtyři body. Vůbec nejlépe si na podzim vedly týmy HC Plzeň a Havlíčkova Brodu, které mají shodně po čtrnácti bodech. Zatímco Západočešky prohrály jen jednou a dvakrát remizovaly, hráčky Havlíčkova Brodu ztratily ve dvou utkáních, a to v prvním kole v Otrokovicích a pak v souboji s vedoucím HC Plzeň. Právě Otrokovicím ale budou mít havlíčkobrodské házenkářky šanci porážku oplatit už teď o víkendu. Startují odvetná kola a logicky je tak duel mezi Havlíčkovým Brodem a Otrokovicím na programu jako první a to už ve 12.00 hodin.

Tým Vršovic zaostává za horní šesticí týmů v tabulce první ligy jen o dva body a v sobotu se na domácím hřišti utká s aktuálně předposledním týmem z Velkého Meziříčí. Během posledního lednového víkendu se hráčky Velkého Meziříčí utkaly s B týmem Vršovic na přípravném turnaji v Havlíčkově Brodě. Celý turnaj Meziříčanky vyhrály, když kromě Vršovického Béčka porazily i tým Pardubic a Jindřichova Hradce. Před startem jarní části se tak vezou na vítězné vlně a proti Vršovicím mohou dobrou formu proměnit v další body do tabulky první ligy. Jen pro připomenutí v úvodním kole soutěže zvítězily hráčky Vršovic ve Velkém Meziříčí 24:16.

Házenkářky Sokola Velké Meziříčí na turnaji v Havlíčkově Brodě. | Foto: facebook Házená Velké Meziříčí

Házenkářky Kobylis o víkendu přivítají tým Ivančic, nad kterým na úvod sezóny vyhrály vysoko rozdílem jedenácti branek 39:28. Kolo pak uzavře repríza plzeňského derby. To na podzim vyznělo pro průběžně vedoucí tým HC Plzeň, který nad plzeňským DHC zvítězil tříbrankovým rozdílem 23:20. Oba týmy ale podávají v soutěži vyrovnané výkony, DHC Plzeň zaostává za vedoucí dvojicí jen o dva body, na třetí místo ztrácí bod, a tak by souboj dvou plzeňským celků mělo být skutečně atraktivní házenkářskou podívanou, v níž mají házenkářky DHC šanci hned na úvod jara smazat ztrátu na první místo a dotáhnout se na čelo.

Více o podzimní části sezóny v první lize žen jsme psali zde.