17.2.2018 otevřeno: 1216 x

Bánovce s Hodonínem si body dělily, Porubanky porazily Zlín, Šaľa Michalovce

Olomouc i Poruba zvládly roli favorita a zapsaly si po dvou důležitých bodech. Po jednom přibylo na kontě týmům Hodonína a Bánovců, které ve vzájemném souboji sousedů ze spodku tabulky remizovaly. V slovenském šlágru se z výhry 31:24 překvapivě radovala Šaľa.

MOL liga – 18. kolo

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 21:26 (10:16)

Házenkářky Olomouce dostály v Písku roli favorita a i z odvety proti tomuto soupeři si odvezly dva body. Už v 10. minutě vedly Hanačky čtyřbrankovým rozdílem 7:3. Pak Písečanky manko mírně stáhly na dvě branky (9:11), Olomoučanky pak ale zase přitvrdily a do šaten šly s šestibrankovým náskokem. Ve druhé půli pak odstup udržovaly a ve třetí čtvrtině utkání dokonce navýšily na devět gólů 26:17, v samotném závěru ale domácí vysokou ztrátu zkorigovaly na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Kubišová 6, Michková 5 – Hurychová, Gajdošíková, Fryčáková T. po 4, Růžičková 4/2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 202

Jan Hegar, trenér Olomouce: „Jeli jsme do Písku s cílem získat dva body, to se nám podařilo a jsem za to rád. Domácí hráčky bojovaly do poslední minuty, což jsme očekávali, ale musím říct, že v Olomouci soupeř, dle mého názoru, odehrál lepší zápas. To je podle mě zaviněno tím, že domácí trápila velká marodka a teď se vrací hráčky, které chyběly, a to je vždycky znát. V utkání jsme vedli od začátku do konce a jsem spokojený s naší prací v obraně a s přechodem do rychlého protiútoku, naopak velké rezervy jsme dnes měli v postupném útoku a v kombinační hře. Měli jsme nacvičené některé momenty, ale nesplňujeme věci, které si na trénincích řekneme, takže máme stále na čem pracovat.“

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Podobný vývoj utkání jsem očekával, na druhou stranu mě překvapilo, jak moc pro nás byl ten zápas hratelný. Vrací se nám hráčky po dlouhodobých zraněních, takže ty dva zápasy, v Olomouci a tady, se nedají srovnávat. Můžeme být „spokojeni“ s prohrou o pět branek, protože potřebuje tým dát zase dohromady a na naší hře je to strašně vidět. Mohli jsme odehrát ještě lepší zápas, ale zase jsme měli strašně moc technických chyb a to je teď náš největší problém. Čekají nás další důležité zápasy a já doufám, že si tým zase sedne a budeme v dalších kolech předvádět dobrou házenou.“

Slovan Duslo Šala – Iuventa Michalovce 31:24 (16:12)

Sokol Poruba – HC Zlín 27:21 (14:9)

I s novou posilou Veronikou Andrýskovou házenkářky Poruby zvládly těžkou bitvu proti nevyzpytatelnému Zlínu, který v duelu 18. kola MOL ligy porazily 27:21 (14:9). Domácí, které nastoupily bez nemocných opor Silvie Poláškové a Evy Minarčíkové, sice od začátku byly napřed, klíčový krok k zisku dvou bodů však udělaly zhruba po třetině hrací doby, kdy po trefách Maiwaelderové, Revajové a Varmužové odskočily na rozdíl pěti branek (10:5) a ten si udržely až do poločasové přestávky. Po obrátce Ostravanky vstoupily do hry velmi důrazně a dalšími góly navyšovaly svůj odstup ve skóre od soupeřek. Ten „vyšroubovaly" až na osm branek. Nemalou zásluhu na triumfu měla také takřka dvoumetrová spojka Veronika Andrýsková, která v předchozích dnech přestoupila do Ostravy právě ze Zlína. Svému již bývalému klubu nakonec nastřílela čtyři góly.

Nejvíce branek: Revajová 6/1, Maiwaelderová 5, Andrýsková 4 - Očadlíková 5, Vlková 3, Kříčková 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1:5/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 97.

Aleš Chrastina, asistent trenéra Sokola Poruba: „Pro nás to jsou strašně důležité body, protože nám chyběly klíčové hráčky Minarčíková s Poláškovou, které ve čtvrtek padly z důvodu nemoci. Neměli jsme tak moc času na přípravu v sestavě, ve které jsme dnes hráli. Naštěstí pro nás jsme už dnes mohli použít Veroniku Andrýskovou, protože jinak bychom sestavu lepili hodně těžko. Nakonec jsme rádi, že dostala hodně prostoru, se kterým jsme původně ani nepočítali. V utkání si myslím, že jsme byli bojovnější minimálně v obraně, naše bojovnost tu zlínskou převyšovala, z čeho se ale musíme poučit a vyvarovat v příštích utkáních, je velké množství technických chyb, které jsme dnes udělali. U mladých se to dá očekávat, ale dělaly je i ty zkušenější a v dalších zápasech nás mohou mrzet. I Zlín měl díky tomu šanci zápas otočit, naštěstí pro nás ve chvílích, kdy mohli vše zdramatizovat, udělali ty chyby také. Body máme asi zaslouženě."

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji Porubě k vítězství. My jsme to opět nezvládli, i když jsme se na zápas celý týden chystali a Porubě vypadly dvě hráčky. Nedokážeme jít - a teď to řeknu narovinu - po hubě do každého souboje v obraně i útoku. Dneska navíc u nás byly slabé brankářky, udělali jsme moc technických chyb, doufal jsem, že Porubu potrápíme víc. Spíše se ale trápíme my sami. Teď se pokusíme uhrát body v dalším zápase."

HK Sokol Bánovce n. B. – HK Hodonín 27:27 (10:13)

Souboj dvou celků z chvostu MOL ligové tabulky skončil dělením bodů. První poločas si lépe rozehrály házenkářky Bánovců (4:0), v 17. minutě ale Hodoníňanky vyrovnaly na 7:7 a před poločasem otočily vývoj zápasu tak, že vedly 13:10. Dlouho se držely ve vedení Jihomoravanky i v druhé půli, ve 48. minutě držely dokonce pětibrankový náskok 22:17. Závěrečná desetiminutovka jim ale vůbec nevyšla. Domácí stahovaly manko, na konci 59. minuty se dotáhly na rozdíl branky a v samotné poslední minutě využily oslabení Hodonína po vyloučení Tóthové k vyrovnání a zisku bodu.

Nejvíce branek: Michnová 7/3, Turková 7, Obstová 4 – Patrnčiaková 8/2, Poláchová 4, Smetková 4, Kalinová 4/2. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 7/4. Vyloučení: 3:7 (ČK Nováková).