25.2.2018 otevřeno: 835 x

Na závěr 19. kola vysoká výhra Slavie a remíza ve Zlíně

Zcela jednoznačně se vyvíjelo ve prospěch domácího celku od začátku až do konce utkání v Praze, kam přijely o solidní výsledek bojovat Písečanky. Naopak drama do posledních momentů sledovali diváci ve Zlíně, kde nakonec v souboji se sousedem z tabulky vybojovaly domácí házenkářky jen bod.

MOL liga – 19. kolo

Slavia Praha – Sokol Písek 30:17 (17:8)

Házenkářky Slavie prakticky nedaly Písku šanci. Už po první desetiminutovce vedly 6:2, trestaly písecké chyby a o přestávce už vedly o devět branek. A ve druhé půli nepolevily. I nadále zasypávaly píseckou branku častěji, než stíhaly Písečanky odpovídat a v poklidu dovedly utkání k vysoké výhře 30:17.

Nejvíce branek: Šetelíková 9, Pokorná 4, Míšová 3, Jačková 3, Tulipánová 3 - Michková 5, Šelaisová 5/3, Součková 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 0 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 150.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Jsme spokojení se dvěma body a s výsledkem. Jasně, jde o povinné vítězství, ale i takové zápasy musíme odehrát a vyhrát. To se podařilo. Vstup se nám vydařil, 20 minut bylo zcela v pořádku. Pak ještě dalších deset ve druhé půli. Jinak jsme nespokojení se 14 technickými chybami. To je proti Písku prostě proti moc. Teď věříme, že se dáme zdravotně dohromady do dalších zápasů, které budou rozhodující pro celkové pořadí MOL ligy.“

HC Zlín – ŠŠK Prešov 31:31 (13:18)

Sousedi z průběžné tabulky svedli vyrovnané utkání, ve kterém nebyla o dramatické chvilky nouze. Poločas 13:18 vypovídá o převaze Prešova, ale Zlíňanky se bojovaly a ve druhé půli dokázaly se soupeřem držet krok. V utkání také zazářila šestice střeleckých hvězd, která měla na svědomí většinu branek zápasu. Ve druhé půli to v závěru už už vypadalo na těsnou výhru domácích, nakonec musely ale Zlíňanky bojovat alespoň o bod, který vyrovnáním zajistila domácím Hubová.

Nejvíce branek: Hubová 10, Kříčková 8, Hradilová 7/4 - Bačíková 12/5, Harčarufková 7. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Vyloučení: 4:6. Diváci: 210.

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Pro nás je to zlatý bod. Nezachytili jsme úvod, stále se trápíme s vlastní hrou. Holky se konečně v posledních dvaceti minutách zvedly, hlavně psychicky a ukázaly si, že umí hrát.“