3.3.2018 otevřeno: 1699 x

Veselí remizovalo se Slávií, Hodonín se Zlínem, Zora potrápila Michalovce

Skutečně nabitá byla sobota na palubovkách MOL ligových týmů. A řada z výsledků tohoto večera byla pro fanoušky pořádně překvapivá. Remízou skončil souboj mezi Veselím a Slavií a také měření mezi Hodonínem a Zlínem. A daleko k takovému výsledku nebylo ani v Michalovcích, kde jen o branku prohrály s domácím výběrem házenkářky Olomouce.

MOL liga - 20. kolo

SHK Veselí nad Moravou – DHC Slavia Praha 22:22 (12:12)

Veselanky se po více než měsíční pauze představily před domácími diváky a začaly velmi aktivně v 9. minutě měly tříbrankový (6:3) a v 18. minutě už pětibrankový náskok (10:5). Pak měly ale několikrát smůlu, když v rozmezí 5 minut trefily třikrát tyč a Slavie trestala. Ve 24. minutě bylo srovnáno (10:10) a vyrovnaně skončil i poločas. Ve druhé půli šla do vedení Slavie (43. min. 15:18), ale Veselanky se nevzdávaly a vývoj opět otočily ve svůj prospěch (54. min. 21:20). V samotném závěru měly blíže ke dvěma bodům Slavie, ale Jana Šustková dokázala z devítimetrového hodu už po skončení srovnat na 22:22. V utkání podaly vynikající výkony brankářky obou týmů: Lekešová (Veselí) a Kudláčková (Slavia).

Nejvíce branek: Šustková 6, Veselková 6/2, Novotná 4/2 – Šetelíková 7, Galušková 4/2, Chlupová 3, Kvášová 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 320.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V úvodu se nám podařilo odskočit. Neproměnili jsme ale pak mnoho vyložených šancí. Potvrdilo se, že je nutné bojovat až do posledních sekund. Dnes to platilo dvojnásob.“

František Štika, trenér Slavie Praha: „O výsledek jsme se připravili špatnou střelbou. Holky nedaly 4 trháky. Jinak zápas splnil parametry MOL ligy. Diváci viděli kvalitní házenou.“

Sokol Písek – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 28:33 (11:19)

Házenkářky Písku měly velkou šanci v sobotu odpoledne bodovat. Přijížděl k nim papírově vyrovnaný soupeř ze spodních příček tabulky, ani proti Bánovcům se ale Jihočeškám nepodařilo na body dosáhnout. Utekl jim už začátek, kdy rychle prohrávaly 2:8 a 6:14, osmibrankový rozdíl svítil na ukazateli i o přestávce. Na začátku druhé půle se jim povedlo manko mírně zkorigovat, dotáhly se na rozdíl pěti branek, víc jim ale Bánovce nepovolily.

Nejvíce branek: Boorová, Michková, Pešková po 5, Součková 4/1 – Obstová K. 6, Obstová A. 6, Michnová 6/5, Matušincová 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/6. Vyloučení: 3:6. Diváci: 213.

Richard Makýš, trenér Bánovců: „Na dnešní zápas jsme se připravili kvalitně a jsem rád, že tomu odpovídá i výsledek. Před zápasem jsem říkal do novin, že si jedeme do Písku pro body, které jsme doma ztratili a to se nám podařilo. Myslím si, že jsme zvítězili hlavně díky kvalitnímu prvnímu poločasu, ten druhý už z naší strany nebyl dobrý. Vedli jsme už o jedenáct branek a vím, že v házené se může stát všechno, bylo vidět, že i zkušenější hráčky jako Michnová znervózněly a přestali jsme proměňovat čisté šance a soupeř stáhl na tři branky. Naštěstí jsme to vedení ubránili a zvítězili.“

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Bánovce si vítězný výsledek zasloužily víc než my. My jsme jednoznačně byli horší v nasazení a vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Na straně soupeře byla větší bojovnost a to rozhodlo, soupeř si pro body šel, my ne.“

HK Hodonín – HC Zlín 23:23 (9:14)

V moravském derby se dělily body mezi hráčky Hodonína a Zlína. Přitom na konci prvního poločasu vedly Zlíňanky nad nováčkem soutěže pětibrankovým rozdílem 14:9 a ve druhé půli měly své vítězství potvrdit. Ve 41. minutě vedly ještě v Hodoníně 19:11 a zdálo se, že utkání bezpečně dovedou k vítězství. Výpadek mezi 42. a 46. minutou je ale stál cenné vedení. Hodonín pěti brankami v řadě stáhl manko na pouhé dvě branky (17:19). Ještě pět minut před koncem držel Zlín právě alespoň tříbrankové vedení, závěrečné čtyři minuty utkání ale ovládl Hodonín. Patrnčiaková s Tóthovou ukázaly svou zkušenost a třemi brankami v rychlém sledu zajistily Hodonínu vyrovnání a cenný bod.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 7/3, Kalinová 6, Tóthová 5 – Hradilová 8/4, Očadlíková 6, Hubová 5. Rozhodčí: Kučerka, Friedel. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 3:2 (přímá ČK Nygrýnová). Diváci: 250.

HK AS Trenčín – DHK Baník Most 24:32 (6:19)

Přesvědčivou výhru zapsaly na Slovensku házenkářky Mostu. Už o poločase zápasu v Trenčíně vedly vysokým třináctibrankovým rozdílem, při chuti byly hlavně Kovářová s Maňákovou. Ve druhé půli se k nim přidala Szarková, Černí andělé ale v tlaku polevili a domácí propastné poločasové manko mírně stahovaly. Most si jen v poklidu hlídal bezpečný odstup a nakonec zapsal vítězství o osm branek 32:24.

Nejvíce branek: Szökeová 9, Pastorková 4, Ušiaková 3 – Kovářová 8, Szarková 4, Maňáková 4. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 168.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 29:28 (14:14)

Drama sledovali diváci na východě Slovenska. Házenkářky Olomouce tam favorizovaný domácí celek Iuventy pořádně trápily. Ve vyrovnaném souboji si sice Východňárky několikrát dokázaly vypracovat i čtyřbrankový náskok (23:19), v závěru se ale o vítězství musely pořádně bát. Dvě minut před koncem vedla Iuventa o dvě branky 29:27, minutu před koncem po trefě Gajrošíkové to bylo jen o branku a Olomouc měla ještě dost času vyrovnat. Domácí tým se šel poradit, po neúspěšném ataku olomoucké branky se ale musely stáhnout na svoji polovinu a Hanačky šly nachystat vyrovnávací akci. Ani ony ale nebyly úspěšném, a tak po dramatickém závěru oba body zůstaly na Slovensku.

Nejvíce branek: Wollingerová 10/3, Kišiková 6, Holešová 6 – Růžičková 8/7, Gajdošíková 6, Hurychová 4, Fryčáková 4. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 5/4 – 8/8. Vyloučení: 3:2. Diváci: 630.

ŠŠK SLŠ Prešov – DHC Sokol Poruba 21:18 (11:9)

Bez bodu odjíždí ze Slovenska i Poruba. Domácí tým se ujal vedení hned v úvodu zápasu. Sokolky se rozkoukaly a vyrovnaly na konci první čtvrtiny zápasu na 5:5, domácí tým ale znovu začal pracovat na náskoku a před přestávkou si vydřel dvoubrankový odstup. Ještě úvod druhé půle byl vyrovnaný, když Porubanky znovu vyrovnaly na 12:12 a přetahovaná vydržela ještě až do 46. minuty. Pak znovu zabraly domácí, sedm minut před koncem si zbudovaly čtyřbrankový náskok 19:15 a vítězství si pak už pohlídaly.

Nejvíce branek: Šutranová 10/2, Bačíková 3/1 – Desortová 5/4, Palášková 5, Minarčíková 3, Revajová 3. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 200.