11.3.2018 otevřeno: 1081 x

Zlíňanky rozstřílely Trenčín, Slavia ve šlágru kola porazila Michalovce

Házenkářky Slavie Praha udělaly důležitý krok k zisku MOL ligové medaile. Na vlastní palubovce porazily průběžně třetí tým soutěže Iuventu Michalovce a upevnily tak svou pozici. Za vedoucím Mostem zaostávají o dva body, Michalovce mají zápas k dobru. Házenkářky Zlína ve sportovním centru v Luhačovicích porazily Trenčín.

MOL liga - 21. kolo

Slavia Praha – Iuventa Michalovce 30:27 (17:14)

Házenkářky Slavie Praha vybojovaly veledůležité dva body nad dříve suverénními házenkářkami Michalovců, dvanácti trefami se pod ně podepsala levačka Galušková. Domácím se lépe vedlo hned od třetí minuty zápasu a s výjimkou vyrovnání za stavu 7:7 v 11. minutě utkání se už po zbytek hrací doby držely před soupeřkami z východu Slovenska. O poločase vedly o tři branky 17:14. Nejblíže se Michalovce dostaly ke Slávistkám ve 46. minutě, kdy to bylo 22:21. Pak se ale Pražanky opět dostaly do tempa, při chuti byla hlavně Galušková s Kvášovou a pět minut před koncem už to bylo zase o čtyři. Výhru už pak Slavia uhlídala.

Nejvíce branek: Galušková 12/5, Jačková 7, Kvášová 6 - Holešová 6, Rebičová 5, Wollingerová 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 300.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Podle očekávání šlo o utkání tzv. nahoru-dolů, což bylo dané kvalitou soupeře, který za žádného stavu nic nevypouští a hraje plných 60 minut. Na to jsme děvčata upozorňovali, že se bude rozhodovat až v samotném konci. To se potvrdilo. Dnes jsme byli výrazně efektivnější ve střelbě ze spojek než minulý týden ve Veselí nad Moravou. Pak se dá hrát se i soupeřkami jako jsou Michalovce. Děvčata odvedla dobrou práci a vítězství si zasloužila.“

HC Zlín – HK AS Trenčín 32:19 (17:5)

Tak to bylo jednoznačné. Házenkářky Zlína v domácím zápase proti Trenčínu jasně dominovaly, hlavně v úseku hry mezi 10. a 23. minutou, kdy nasázely do sítě Slovenek jedenáct branek bez jediné gólové reakce z trenčínského tábora. Za celý první poločase se hráčky Trenčína trefily jen pětkrát. Je druhé půli pak jen udržovaly vysoký odstup a poklidně dovedly zápas do vítězného konce.

Nejvíce branek: Očadlíková 5, Kříčková M. 4, Vlková 4 - Rajnohová 8/2, Pastorková 4/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 7:1. Diváci: 145.