16.3.2018 otevřeno: 821 x

Porubanky vyhrály v Trenčíně

Důležité dva body v boji o play-off získaly v předehrávce 22. kola mezinárodní MOL Ligy házenkářky Poruby, které na půdě slovenského Trenčína vyhrály 28:25 (15:13).

MOL liga - 22. kolo

HK AS Trenčín - DHC Sokol Poruba 25:28 (13:15)

Utkání bylo prakticky po celo dobu velmi vyrovnané, i když hostující favoritky se držely ve vedení. To dokázaly v závěru první půle navýšit až na čtyři branky, ovšem Trenčín soupeře utéct do trháku nenechal a do šaten se šlo za stavu 15:13 pro Porubu. Hned na začátku druhé půle svěřenkyně Petera Olšavského opět poodskočily a to se nakonec ukázalo být rozhodující. Mírný náskok si sedmý celek MOL Ligy už udržel a vyhrál 28:25.

Nejvíce branek: Polášková 8/2, Minarčíková 6, Andrýsková 4 - Rajnohová 9/5, Žitňanová 6/3, Zemanovičová 4. Rozhodčí: Bednár, Beňo. Sedmimetrové hody: 8/8 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 160.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: "Na děvčatech byla vidět snaha, ale je třeba do toho dát ještě něco víc. Například důslednost v individuálních činnostech v obraně i útoku. Začali jsme dobře, pak jsme to uspokojením lehce vypustili a toho soupeř využil, stejně jako našich chyb, po kterých jsme dostávali branky. Těžko jsme se pak dopracovávali k většímu odstupu. Navíc jsme opět neproměnili několik šancí nebo jsme některé nadějné situace ani nedotáhli do konce. Na tom je nutné pracovat, protože vím, co v holkách je. Ale po těch předchozích zápasech jsme to zvládli, takže věřím, že nám toto vítězství i následující delší pauza pomůže dostat se zase do pohody."