7.4.2018 otevřeno: 1632 x

Porubanky v boji o play-off porazily Veselí, Slavia remizovala v Šaľe

Bojovalo se o play-off i o interligové medaile. A bylo to dramatické. Ve Veselí rozhodla jediná branka o tom, že krok do play-off udělala Poruba, naopak Slavia Praha si výrazně zkomplikovala případnou cestu za MOLligovým zlatem, když remizovala v Šaľe.

MOL liga - 24. kolo

SHK Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 21:22 (8:9)

Veledůležité utkání o postup do play – off začaly lépe Veselanky, které si rychle vypracovaly tříbrankový náskok (13. min. 6:3 a 7:4). Pak měl ale domácí tým dlouhou pauzu, kdy třináct minut nedal ani branku a Poruba toho dokázala využít k otočení stavu na 7:9. Napínavá bitva o každou branku pokračovala i po změně stran, kdy se oba týmy postupně střídaly ve vedení. Za stavu 15:18 hrálo Veselí v oslabení a paradoxně v této situaci dokázalo snížit na 17:18. Sedm minut před koncem už vedl domácí celek 20:19 a Veselí bylo velmi blízko k postupu do play – off. V závěru ale na hřišti dominovala hostující Rechtorisová, která dvěma brankami otočila skóre. Veselí mělo ještě šanci vyrovnat ze sedmimetrového hodu, ale Veselková nedokázala překonat hostující Mácalovou.

Nejvíce branek: Šustková 6, Veselková 5/1, Vinklárková 3 – Rechtorisová 6, Desortová 5/1, Andrýsková 3, Minarčíková 3. Sedmimetrové hody: 8/6 - 3/3. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 370.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Mohli jsme už dnes udělat poslední krok k postupu, bohužel to nevyšlo. Nemůžu říci, že by nám nezachytala brankářka, nebo že by hráčky nebojovaly. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který rozhodla jediná branka."

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: "Dnes jsme museli vyhrát, pokud jsme si chtěli zachovat šanci na postup do play – off. Děvčata odehrála zápas s velkou bojovností a srdcem. Doufám, že toto nasazení zopakujeme i za týden."

DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce n. B. 32:27(12:13)

V prvním poločase se lépe dařilo hostujícímu týmu. Hra byla vyrovnaná, jednobrankovou výhodu si ale do šaten nesly házenkářky slovenského týmu. V druhém poločase se domácí družstvo ujalo v šesté minutě vedení a udrželo si ho až do konce utkání.

Nejvíce branek: Růžičková 8, Sovová 5, Salčáková 5 - Matušincová 6, Obstová 5. Rozhodčí: Šlezinger, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 1:1. Diváci: 150.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Musím konstatovat, že oproti podzimní části, kdy jsme hráli v Bánovcích, je vidět progres hostujícího týmu. Bylo znát, že i když Michnová byla nemocná, tak přesto je pro to družstvo velkým přínosem a družstvo kolem ní začalo fungovat. My jsme první poločas nehráli dobře. Nemohli jsme se dostat do tempa. V momentě, kdy jsme se mohli odpoutat od nějakého náskoku, selhávali jsme ve vyložených šancích. V podstatě až v druhém poločase kolem šesté minuty se nám podařilo získat náskok. Pak se to družstvo uklidnilo a v podstatě zápas dohrálo do konce. Jsem rád za zisk dvou bodů a pořád není jasné play-off. Takže budeme bojovat až do konce.“

Richard Makýš, trenér Bánovců n. B.: „Gratuluji trenérovi Olomouce a družstvu k vítězství. My jsme dnes měli trochu zdravotní problémy. Zraněním byla limitovaná Michnová. Nehrála ani v základě a bylo to na ní vidět. Toto velmi ovlivnilo naši hru ale klobouk dolů před ostatními babami. Mohli jsme si hru vyzkoušet i bez ní. První poločas jsme měli vynikající. Brankařka zachytala a v obraně jsme hráli dobře. V druhém poločase jsme obranu absolutně vypustili. Domácí po pěkných akcích otočili vývoj zápasu.“

Sokol Písek – ŠŠK Prešov 28:33 (12:17)

V souboji s Pískem dostály Prešovanky roli favorita. Hned v úvodu zápasu si vpracovaly Slovenky náskok 11:5 a asi pětibrankový náskok si udržely po celý zbytek poločasu. Blíž než na rozdíl čtyř tref se Písečanky soupeřkám nepřiblížily ani ve druhé půli, Prešov zápas bezpečně kontroloval a nakonec slavil pětibrankovou výhru.
Nejvíce branek: Boorová 5, Königová 5, Hauserová 4/3, Michková 4 – Šutranová 7/1, Bačíková 6/2, Ratvajská 5. Rozhodčí: Freiser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 102.

Duslo Šaľa – Slavia Praha 20:20 (8:8)

Remíza, která pro Slavii moc neřeší. Dvě sekundy před koncem zápasu přišly o výhru v zápase se Šaľou. Pokud by ji zvládly, měly by stále reálnou šanci na vítězství v MOL lize. Takto musí doufat v to, že Most zaváhá v souboji s Olomoucí. Závěr vyrovnaného souboje byl v Šaľe takřka infarktový. V posledních deseti vteřinách utkání padly dva góly, na každé straně po jednom. A právě ten jeden znamenal vyrovnání Šaľy.

Nejvíce branek: Klučková 4/1, Rácková, Königová, Bujnochová po 3 – Galušková 6/3, Kvášová 6, Jačková 3. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 700.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „My jsme dali z posledního útoku na 20:19. Jenže jsme obětovali brankařku a poslali na tento útok sedmou hráčku do pole. Po vstřelené brance jsem však v samotném závěru nestačili vystřídat zpátky brankařku a Šala dala gól do prázdné branky. Dnes dominovaly obrany nad útoky, fantastické byly také obě brankařky. Vždyť dvacet vstřelených gólů je skutečně málo. Jsme samozřejmě rádi, že budeme mít nějakou medaili. Je to posun proti minulému ročníku. Tím, jak jsme to měli rozeběhlé, tak jsme doufali, že... Ale nyní je to trpké a mrzí nás to. Mysleli jsme si, že to tady v Šale zvládneme. Domácí neodehráli dobré utkání, ale my jsme toho nedokázali využít. V našich silách bylo ten zápas zvládnout lépe, měli jsme vyhrát o pět šest branek. Ale v prvním poločase nás přibrzdilo devět technických chyb. Ve druhém poločase jen jednu. Bohužel, tento výsledek nás posouvá do role čekatele, jak dopadne utkání Most-Olomouc, jestli se nestane překvapení. Ale tímto výsledkem jsme se vlastně sami připravili bojovat o titul z MOL ligy.“

Iuventa Michalovce – HC Zlín 41:30 (19:10)

Michalovečanky nastoupily do zápasu s novým trenérem Jánem Packou. Od začátku byly lepším týmem a postupně navyšovaly skóre ve svůj prospěch. Ve 12. minutě po gólu Fiľkové-Trehubová to bylo 7:2, stejná hráčka pak ale viděla červenou kartu za nastřelení brankářky do hlavy. Zlínu se podařilo snížit na 7:4, to ale jen odstartovalo gólovou šňůru Iuventy. Ve 20. minutě to bylo už 11:4. Zlín zareagoval oddychovým časem a po něm korigovaly na 7:12. Závěr první půle ale patřil Iuventě, která o přestávce vedla rozdílem devíti branek. I ve druhé půli pokračovaly gólové hody. Ve 45. minutě to bylo už o deset gólů. Pak pokračovala přestřelka, Zlín zmobilizoval síly a korigoval na 26:33. Konec ale ovládly Východňárky a nakonec vyhrály 41:30.

Nejvíce branek: Habánková 8/3, Holešová 7, Rebičová 7/1 – Očadlíková 5, Hradilová 5/3, Herbočková 4, Kříčková 4. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 8/5 – 6/4. Vyloučení: 4 (přímá ČK Filˇková – Trehubová):6. Diváci: 500.