5.5.2018 otevřeno: 1014 x

Slavia srovnala sérii s Veselím, o druhém finalistovi se rozhodne v neděli

Házenkářky Slavie musely vyhrát, pokud chtěly ještě bojovat o účast ve finále. Uspěly a o druhém finalistovi rozhodne třetí zápas v neděli. O své záchraně naopak rozhodly házenkářky Zlína, které v sobotu odpoledne porazily Hodonín.

Play – off – Česká republika – semifinále

Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 23:18 (10:10), stav série 1:1

Házenkářky Slavie Praha porazily ve druhém utkání semifinále play-off české části MOL ligy SHK Veselí nad Moravou 23:18, po poločase 10:10 a vynutily si rozhodující třetí duel. Veselanky, vítězky prvního semifinále, vstoupily lépe i do druhého utkání a rychle si vytvořily náskok. V 15. minutě vedly o dvě branky, ve 20. dokonce o tři. Závěr prvního dějství však vyšel Pražankám, které do přestávky vyrovnaly hru i skóre. Čtyři minuty po začátku druhé půle se Veselské ještě naposledy ujaly vedení, ale pak už zápas zcela ovládly svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky. K celkovému vítězství a vyrovnání série jim pomohly dvě gólové série. První tříbranková a po 50. minutě dokonce čtyřgólová.

Nejvíce branek: Galušková 7/2, Šetelíková 6, Kvášová 3 - Olšovská, Novotná po 6, Šustková 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 1:3. Diváci: 150.

Richar Řezáč, trenér Slavie Praha: „Ještě nemohu být spokojený. Zatím jsme udělali jen první krok, v neděli nás čeká ten druhý. Ten bude ještě daleko těžší než ten dnešní. A že už ten sobotní byl těžký. Ale že bude takto až takto těžký jsme si nemysleli. Přestože byly holky připravené, tak jsme celý první poločas hráli se zataženou ruční brzdou, nedostávali jsme se do koncovky. A když už jsme se do ní dostali, tak jsme nastřelili tyč nebo brankařku. Celý poločas jsme doháněli Veselí. Naštěstí jsme si to v šatně vyříkali, holky ze sebe setřásly tu počáteční nervozitu, která trvala nebývala dlouho, druhý poločas jsme zvládli a v poslední desetiminutovce jsme zápas přelomili na svou stranu.“

Play-out – Česká republika

HC Zlín – HK Hodonín 28:26 (13:14)

Zlín i Hodonín bojovaly o záchranu, jistotu nejvyšší soutěže pro příští sezónu ale oslavily Zlíňanky. Oboustranně ubojované utkání bylo vyšperkované spoustou technických chyb. Silná nervozita byla patrná na obou stranách, oběma týmům šlo o hodně. V prvním poločase se o krok před domácím držely házenkářky Hodonína a navrch měly dlouho i v druhé půli (18:21). Vyrovnaný duel nakonec rozhodly domácí hráčky až v samotném závěru, kdy si třemi brankami v řadě zajistily příslušnost v mezinárodní soutěži i pro příští sezonu.

Nejvíce branek: Nygrýnová 8, Hradilová 7/3, Ševčíková 6/1 - Patrnčiaková 9/4, Tóthová 7, Pospíšilová 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 150.

René Kumpán, trenér HK Hodonín: „Blahopřeji domácím. Nezvládli jsme závěr utkání, rozhodla nezkušenost našich hráček. Tóthová to nemůže uhrát sama. Tento výsledek už prakticky rozhodl o naší poslední sestupové příčce.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Zápas vypadal podle toho, že oba týmy bojovaly o záchranu Byla tam spousta technických chyb. Rozhodl závěr zápasu, kdy jsme se vrátili dohry potom, co jsme celý zápas prohrávali. Vyhráli jsme a zachránili jsme se.“

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 22:21 (11:14)

Druhou porážku v play-out si připsaly na své konto házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Petera Olšavského podlehly v sobotu odpoledne předposlednímu celku tabulky - Písku - 21:22 (14:11). Písečanky tak pevným krokem nakročily k udržení v soutěži. Nic platný favoritkám z Poruby nebyl ani šestibrankový náskok, který si vypracovaly v úvodních sedmnácti minutách. Domácí hráčky, bojující stále o záchranu, se nevzdaly, ještě v první půli snížily na rozdíl tří tref a po obrátce dokonaly svůj obrat. Výrazně k tomu přispěla také chabá produktivita Ostravanek, které zahodily velké množství šancí a ve druhých třiceti minutách nakonec dokázaly nastřílet pouze sedm branek. Rozhoduující gól si připsala v poslední minutě domácí Šelaisová, s šesti zásahy nejlepší střelkyně Písku. na opačné straně si podobně počínala Desortová.

Nejvíce branek: Šelaisová 6/3, Boorová 3, Michková 3 - Desortová 6, Sekulová 5, Andrýsková 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 - 0. Vyloučení: 1:8 (ČK Andrýsková). Diváci: 114.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Bylo to skoro jako přes kopírák proti Zlínu s tím, že nám tentokrát zachytala v brance Lenka Roháčková. S ní můžu vyslovit spokojenost, z pole však s nikým. Zejména druhý poločas byl úplně žalostný, kdy zřejmě pod určitým uspokojením nebo dojmem, že všechno už bude v pohodě a půjde to samo, jsme zahazovali vyložené šance. Nedávali jsme góly, dostali se do stresu a z toho vznikalo množství technických chyb, které by se neměly stávat ani v prvoligovém družstvu. Spokojený mohu být jen s prvním poločasem, co se týká naší hry. Jinak nevím, jestli pracuje psychika nebo stačí pár momentů, které naruší pohodu. Budeme na tom ale muset pracovat, protože jde o vážné věci. Musíme se s tím vyrovnat a naučit hrát. Jinak to nejde.“