6.5.2018 otevřeno: 1218 x

Slavia vyhrála doma i podruhé, finále tak bude reprízou souboje s Mostem

Tak jako loni i letos se o titul českého mistra nakonec znovu utkají házenkářky Slavie a Mostu. Přestože Veselí si semifinále dobře rozehrálo, postup do finále nakonec po třetím souboji slaví Slavia.

Play-off – semifinále – Česká republika

DHC Slavia Praha – SHK Veselí n. M. 24:19. (14:10), výsledek série 2:1

Slavia si šla za finálovou vstupenkou od prvních minut. Veselí pustila do vedení jen v úvodu, kdy ve 4. minutě hostující tým vedl 1:0. Pak už se otěží zápasu chopily domácí hráčky, v 15. minutě to bylo 6:2, deset minut před přestávkou 10:4 a o poločase 14:10. Ve druhé půli ale Veselanky souboj pořádně zdramatizovaly, když se ve 49. minutě dotáhly na rozdíl jediného gólu 18:19 a Pražanky se musely bát o výsledek. Vzaly ale rozum do hrsti, konkrétně Jačková, Chlupová a Galušková třemi trefami vrátili Slavii vedení 22:18 a vítězství si pak už domácí tým pohlídal.

Nejvíce branek: Galušková 5/1, Jačková 5, Šetelíková 4 – šustková 6, Novotná 5/2, Olšovská 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 120.