8.5.2018 otevřeno: 1123 x

V play-out bodovali „zachránění“, Zlín veze výhru z Písku, Poruba z Hodonína

Ve sváteční den na palubovku vyběhly házenkářky týmů bojující o záchranu v MOL lize a výhry slavily týmy, které už si účast v soutěži pro příští rok pojistily. Hodonín a Písek vyšly ze svých soubojů bez bodů.

Play-out – Česká republika

Sokol Písek – HC Zlín 23:32 (13:17)

I když už mají Zlíňanky příslušnost v nejvyšší česko-slovenské soutěži jistou, neskládají zbraně a dál bojují o co nejlepší pozici. Že zlínské hráčky nehodlají zbytek soutěže odchodit, pocítily ve sváteční den házenkářky Písku. Už o poločase ztrácely na hostující tým čtyři branky a i ve druhé půli Zlín na jihu Čech dominoval. Ve 46. minutě dělilo oba týmy už devět branek a bylo rozhodnuto, v samém závěru dosáhly domácí jen na minimální korekci.

Nejvíce branek: Kubišová 7, Šelaisová 5/3, Novotná 5 – Hradilová 7/3, Nygrýnová 7, Křičková 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 213.

HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 19:27 (11:15)

Podobně to vypadalo i na jihu Moravy. Ani sem nepřijel už zachráněný tým Poruby odehrát utkání jen tak. Už v prvních patnácti minutách si Porubanky vypracovaly čtyřbrankový náskok 9:5 a držely ho až do poločasu. Hned v úvodu druhého poločasu navíc náskok zvedly na sedm gólů, nic ale ještě nebylo rozhodnuto. Mezi 40. a 48. minutou nasázely Porubě domácí házenkářky šest branek, Poruba odpověděla jen jednou a její náskok se ztenčil na dvě branky (18:20). Poruba se pak ale znovu zvedla, poslední desetiminutovku ovládla poměrem 7:1 a zapsala si jasnou výhru 27:19.

Nejvíce branek: Tóthová 4/2, Kalinová 3, Patrnčiaková 3/1, Vavroušková 3 – Desortová 9, Maiwaelderová 5, Sekulová 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 185.