12.5.2018 otevřeno: 2204 x

Vyrovnaná sobota. Most urval na Slavii vedení ve finálové sérii, Hodonín bodoval v Písku

Finálový souboj dobře rozehrály házenkářky Mostu, které ve vyrovnaném zápase urvaly jednobrankovou výhru. V souboji o bronz nakročily vítězně do série Hanačky, které rovněž vyhrály o jediný gól a to i stejným skóre jako Černí andělé v Praze 21:20. V play-out viděli diváci ve Zlíně a v Písku rovněž dva vyrovnané souboje, Hodonín vybojoval první výhru v play-out.

MOL liga play-off – Česká republika – finále

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 20:21 (6:12), stav série: 0:1

První poločas patřil do velké míry brankářce Mostu Müllnerové. Povolila Slavii jen šest tref a Most se tak ujal výrazného vedení 12:6. Po patnácti minutách hry ve druhé půli už ale po tomto náskoku nebyla ani památka. Slavistky vyrovnaly a sahaly po obratu, zkušený tým Mostu si ale nenechal dobře rozehrané utkání vzít, čtyřmi brankami v řadě znovu odskočil a přestože se domácí ještě v závěru znovu dotáhly na rozdíl gól 19:20, jednadvacátou branku hostů vsítila Szarková a i přes intenzivní tlak domácího týmu Most vítězství pohlídal, Závěrečná sedmička z ruky Novotné znamenala jen korekci na konečných 20:21. Most se tak ve finálové sérii hrané na dvě vítězství ujal vedení 1:0.

Nejvíce branek: Šetelíková 5,Galušková 4/1, Kvášová 3 - Szarková 6, Zachová a Maňáková po 4, Kováčová 3. Rozhodčí: Frieser, Kravuliš. Sedmimetrové hody: 3/2 – 0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 360.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Viděl jsem v úvodu, že naše hra je špatná, že hrajeme bojácně, měli jsme strach cokoliv udělat. Ale pod ten tlak jsme se dostali sami, když jsme hned v úvodu utkání neproměnili tři čtyři čisté gólové šance. Přestože jsme se na to připravovali, tak jsme ten úvod nezvládli. K tomu jsme dostávali jednoduché branky a my jsme nebyli schopní střílet. Hráčky, od kterých se to čeká, tak… Místo toho, aby vystřelily, tak radši přihrály a zbytečně jsme ztráceli míče. Čtrnáct technických chyb za poločas s Mostem je prostě moc a těžko se na to vyhrává. Tam byl největší rozdíl. O přestávce jsme se nebavili o technických věcech, ale mluvili jsme o přístupu a o nasazení v druhé půli. Přiznám, že jsem mále ztratil hlas, možná vypadala i nějaká tabulka z okna. Holky potřebovaly něčím nakopnout a nebylo jiné řešení, než si to vyříkat po chlapsku. Druhý poločas nebyl z naší strany vůbec špatný, naopak jsme se o sto, spíš dvě stě procent zlepšili. Za první půli se musíme stydět sami před sebou i diváky, protože jsme nepředváděli naši hru.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Zápas by se dal nejlépe rozdělit na dvě poloviny. V té první jsme jasně dominovali a vedli jsme o šest branek. Trochu jsme očekávali nápor Slavie ve druhé polovině, a to se také potvrdilo. Ačkoli jsme přišli o náskok z prvního poločasu, opět jsme ale prokázali, že dokážeme velký tlak ustát, neodpadli jsme a nedovolili Slavii utkání otočit. Druhá polovina utkání patřila rozhodně brankářce Hillebrandové, která nám v brance Slavie hodně komplikovala cestu k vítězství. Slavia se i dnes ukázala jako velmi kvalitní, silný soupeř, který ani za nepříznivého stavu neskládá zbraně. Celkově však toto utkání bylo hlavně o bojovnosti a jsem velmi rád, že se nám ho podařilo úspěšně zvládnout.“

MOL Liga play-off – Česká republika – o 3. místo

DHK ZORA Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 21:20 (8:13)

V prvním poločase dominovaly v Olomouci házenkářky Veselí, které poločas jasně vyhrály s pětibrankovým vedení. Mezi 14. a 27. minutou dovolily Zoře jen jedinou trefu. Ve druhém poločase domácí družstvo zabojovalo a srovnalo skóre utkání. Stav byl dlouho nerozhodný, ale domácím se lépe povedla koncovka a vyhráli rozdílem jediné branky 21:20.

Nejvíce branek: Kubáčková 6, Chlandová 3, Hurychová 3 - Novotná 5, Veselková 5, Šustková 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 7:7. Diváci: 300

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Myslím si , že utkání bylo oboustranně velmi bojovné. Bylo tam mnoho neproměněných šancí. My jsme v první půli znervózněli. Naštěstí v té druhé půlce jsme dokázali v útoku hrát o něco lépe, proměňovat šance a myslím si, že velmi kvalitní byla obrana a hlavně výkon brankářky. Rašková nám ten zápas doslova otočila. Potvrdilo se to, co jsem si myslel, že družstva jsou výkonnostně vyrovnaná a že to bude boj až do poslední minuty. Jsem rád, že jsme dnes zápas zvládli, ale myslím si, že do dalších odvet je to stále otevřené.“

Hudák Ľuboš, trenér SHK Veselí n. M.: „Gratuluji Olomouci k výhře. Z naší strany rozhodl přístup k proměňování šancí ve druhém poločase, s tím si nezasloužíme v podstatě ani bojovat o medaili. Některé hráčky by se měly nad sebou zamyslet. Jejich přesvědčení, že chtěly vyhrát, je málo na to, abychom vyhrávali zápasy.“

Play-out - Česká republika

HC Zlín – DHC Poruba 19:14 (8:8)

Zlínské házenkářky jedou na vítězné vlně pátým vydřeným utkáním v řadě. Domácí měli lepší nástup, vedli 2:0. Hosté rázem srovnali a otočili skóre, převážnou část první půle vedli. Zlín dotahoval a v poslední minutě poločasu srovnal na 8:8. Ve druhé půli se Zlín čtyřmi brankami za sebou dostal do slibného náskoku 12:8. Hosté se zvedli a v 51. minutě bylo srovnáno 13:13. Závěr již patřil zlínským házenkářkám a věrným fanouškům, kterým se domácí hráčky odvděčily za podporu po celou sezonu.

Nejvíce branek: Očadlíková 4, Ševčíková 3, Herbočková 2, Fiurášková 2, Vlková 2, Hradilová 2/2, Kříčková 2 - Desortová 5, Sekulová 3, Revajová 3/2. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 5:7 (ČK Andrýsková). Diváci: 180.

Sokol Písek – HK Hodonín 30:31 (16:17)

Házenkářky Hodonína přijely do Písku jen s devíti hráčkami a přesto vybojovaly v sobotu v Písku první body v play-out. V bojovném utkání se oba týmy přetahovaly o vedení. Z počátku měly navrch domácí hráčky (10:6), Jihomoravanky ale posléze vyrovnaly a do šaten nesly i minimální náskok. V úvodu druhého poločasu se utrhly do vedení 21:16, vyrovnání a obrat si ale opět zařídily Písečanky v 50. minutě po desetiminutovce, kterou vyhrály 8:2. Samotný závěr se ale lépe vydařil Hodonínu, jemuž výhru vystřelila jednatřicátou brankou Smetková.

Nejvíce branek: Kubišová 9, Novotná 5, Talafousová 3, Boorová 3 – Jastrábová 8, Patrnčiaková 7/2, Smetková 6, Kalinová 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 123.