18.5.2018 otevřeno: 802 x

Veselanky vyrovnaly sérii o bronz, v sobotu rozhodne třetí zápas

O tom, komu se nakonec na krku budou houpat bronzové medaile, rozhodne ve Veselí nad Moravou až třetí utkání. V pátek Panenky vyrovnaly sérii, třetí rozhodující zápas je na programu v sobotu. Poslední sestupová příčka pak po dohrání play-out patří Hodonínu.

MOL liga – Česká republika – o 3. místo

SHK Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 31:23 (16:10), stav série 1:1

Až poslední možný, tedy třetí zápas, rozhodne o držitelkách bronzových medailí. Veselanky totiž druhý zápas série v domácí hale jasně ovládly a už od úvodních minut kráčely za srovnáním série na 1:1. Vyrovnaný stav byl jen do 4. minuty (2:2), pak se ale Veselské Panenky utrhly a odskočily až na 9:2 v 17. minutě. Od tohoto okamžiku si domácí celek vysoký náskok udržoval až po zbytek utkání a 3 minuty před koncem vedl dokonce jedenáctibrankovým rozdílem. V samotném závěru zápasu odehrál domácí tým výhradně s dorostenkami, což Olomouc využila ke zkorigování konečného stavu. Utkání se hrálo ve velmi bouřlivé atmosféře, na které se podíleli rovnou měrou fanoušci obou týmů. Rozhodující zápas se hraje v sobotu ve Veselí nad Moravou od 18 hodin.

Nejvíce branek: Veselková 7/2, Olšovská 6, Šustková 6 – Kubáčková 7, Kašpárková 5, Chlandová 3. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 3/4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváci: 520.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Byli jsme dost pod tlakem, protože jsme potřebovali vyhrát. Zahráli jsme podobný poločas, jak minulý týden v Olomouci. Ve druhé půli jsme si ale tentokrát dali pozor na to, abychom neměli hluchou pasáž. Dobře jsme bránili, náskok jsme si pohlídali až do konce.“

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Blahopřeji domácím k zaslouženému vítězství. Naprosto jsme zaspali úvod zápasu. Zklamaly mne výkony spojek kromě Kubáčkové a Kašpárkové. To se projevilo v konečném výsledku.“

Play-out

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 25:18 (9:7)

Třetím vítězstvím v play-out zakončily házenkářky Poruby svou sezonu, když v pátek večer porazily Písek 25:18 (9:7). V utkání zazářila především domácí Veronika Andrýsková, autorka sedmi branek. Duel musel začít takřka o hodinu později proti plánovanému času, protože hráčkám Písku se nevyhnuly potíže na dlouhé cestě z jihu Čech. Stihly tak jen krátkou rozcvičku, nicméně byly to právě ony, kdo měl lepší vstup do utkání. Využily úvodního trápení Poruby při střelbě a v páté minutě vedly už 3:0. Domácí se však rychle vzpamatovaly a netrvalo dlouho, než průběžný stav zvrátily ve svůj prospěch. Ve 26. minutě pak byly napřed už o pět branek, byť do přestávky Písek opět předvedl účinnou střelbu a snížil na poločasových 9:7. Po obrátce vyrovnaný zápas pokračoval. Favoritky zápasu si však dokázaly vytvořit postupem času pohodlný odstup, díky kterému už zápas úspěšně dovedly do vítězného konce.

Nejvíce branek: Andrýsková 7/1, Maiwaelderová 5/2, Desortová 5/1 - Boorová 4, Součková 3, Hauserová 3/3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 68.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „S výkonem děvčat jsem spokojený, i když po těch předchozích jsem se obával, že to na ně dolehne. Holky ukázaly, že nasazení i chuť tam bylo, bylo to na nich vidět. Výkon nechci příliš komentovat, měli jsme tam nějaké výpadky, ale nejvíc jsem rád za to, že si hráčky zahrály s chutí poslední zápas sezony a konečně byl i úsměv na jejich tvářích."

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Byl to zápas, ve kterém už o nic nešlo, my jsme sem ale přesto přijeli s tím, že chceme uhrát dobrý výsledek. V prvním poločase se nám to docela dařilo, jen byla škoda, že jsme tam neproměnili strašnou hromadu vyložených šancí a nakonec jsme ještě o dvě branky prohrávali. Přitom jsme mohli vést. Pro nás je důležité, že se nikdo nezranil a konec sezony byl takový, jaký byl. Teď můžeme v klidu zregenerovat a od července se zase chystat na novou sezonu."

HK Hodonín – HC Zlín 29:29 (15:15)

V posledním zápase sezóny se o body rozdělily týmy Zlína a Hodonína. Ani výhra ale už nemohla Hodonínu zaručit setrvání v soutěži, neboť při rovnosti bodů mezi Hodonínem a v tabulce o dva body lépe postaveným Pískem rozhodovaly vzájemné zápasy obou celků v soutěži a tato bilance hovořila pro Jihočešky. Celé utkání mezi Hodonínem a Zlínem ale bylo i tak velmi vyrovnané a bojovné, asi deset minut před koncem se ale domácí utrhly do čtyřbrankového vedení a sahaly po výhře. Zlín ale posbíral zbytek sil a poslední zápas sezóny pořádně zdramatizoval. Minutu před koncem bylo vyrovnáno na 28:28 a až trefa ostrostřelkyně Patrnčiakové vrátila domácím opět minimální vedení. Zlín dotíral, ale jeho kombinaci vystihla opět Patrnčiaková a zabránila tak v první chvíli vyrovnání. Po tomto kroku ale vzápětí uviděla dvě vteřiny před koncem červenou kartu, když hned poté při odpískání technické chyby neodevzdala hned míč soupeřkám. Z nařízené sedmičky bod Zlínu po čase vystřelila Hradilová.