5.9.2018 otevřeno: 994 x

Souboj Galuškových na úvod sezony vyzněl pro "Slavistku" Veroniku

O víkendu čeká Slavistky první duel kvalifikace Poháru EHF a tak své utkání 1. kola předehrávaly v Plzni již v sobotu. V úvodním vystoupení Západočešky na národního finalistu uplynulé sezóny nestačily a prohrály poměrem 30:34.

MOL liga – 1. kolo

DHC Plzeň – Slavia Praha 30:34 (17:19)

Slávistky se trefily už v první minutě a pak si vedení udržovaly celých šedesát minut utkání. V zápase se v dresu Slavie předvedly všechny nové tváře, tým Kuzmanoského se prosazoval útočnou hrou, proto během patnácti minut získal až pětibrankový náskok a již do poločasu vstřelil 19 gólů. Náskok se sice do přestávky ztenčil, ale i po ní pokračovala dominance pražského celku. Bez dramat a nervů dovedly Slávistky první soutěžní utkání v sezoně do vítězného konce, byť na druhé straně střelecky vzdorovaly především Mudrová s Franzovou. Do zápasu promluvila hlavně čtveřice žen z rodiny Galuškových. Na straně Plzně Linda, Dominika a trenérka Jana, na druhé straně v dresu sešívaných Veronika, která se jako jediná mohla těšit z výhry, pod níž se podepsala pěti brankami.

Nejvíce branek: Mudrová 6/3, Franzová 5/3, Oravcová - Chlupová 6, Pokorná 5/4, Galušková 5, Borgesová Limaová 5. Rozhodčí: Nezbeda, Opava. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 306.

Rubincho Kuzmanoski, trenér Slavie Praha: „Věděli jsme, že nás čeká neznámý soupeř, protože nováčka ligy není možné příliš sledovat. Určitou roli hraje i fakt prvního zápasu v sezoně, kdy ještě panuje určitá nervozita a herní systém si musí tzv. sednout. Naši hru navíc ještě ovlivnily tři chybějící hráčky Eliška Jačková, Adéla Novotná, Veronika Vagaská, se kterými jsme dva měsíce pracovali, ale tentokrát buď kvůli zranění a nebo studijním povinnostem nemohly nastoupit.“