9.9.2018 otevřeno: 1486 x

Házenkářky Plzně mají první MOLligové body

V neděli odpoledne si fanoušci MOL ligy užili hned dvě utkání. V posledním souboji prvního kola si body zapsaly házenkářky Zlína, v předehrávce čtvrtého kola bodovaly poprvé v historii klubu v nejvyšší soutěži házenkářky Plzně.

MOL liga – 1. kolo

HK Sokol Bánovce n. B. – HC Zlín 21:30 (12:16)

Házenkářky Zlína i s omlazeným kádrem hned na úvod soutěže bodovaly. V Bánovcích nad Bebravou se ujaly vedení na konci úvodní desetiminutovky a do poločasu si vypracovaly už čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase už to pak bylo zcela jednoznačné Ve 45. minutě vedly Moravanky už desetibrankovým rozdílem a rozhodnuté utkání už Bánovce nedokázaly výrazněji zdramatizovat.

Nejvíce branek: Hollá 4, Matušincová 4/2, Hullmanová 3 – Ševčíková 8/3, Nygrýnová 4, Kolářová 4. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/0 – 5/4. Vyloučení: 5:12. Diváci: 150.

MOL liga – 4. kolo, předehrávka

DHC Plzeň – ŠSK Prešov 21:19 (10:9)

První body v soutěži vybojovaly v předehrávce 4. kola házenkářky Plzně. Nováček soutěže sice v úvodu zápasu ztrácel, ve 20. minutě Západočešky prohrávaly 5:7, v závěru poločasu ale nepříznivý vývoj skóre otočily a o poločase vedly minimálním rozdílem 10:9. Úvod druhé půle byl opět vyrovnaný, na začátku poslední čtvrtiny zápasu ale domácí zabraly a pěti rychlými branky odskočily na 19:15. Tuto ztrátu Prešovanky jen mírně zkorigovaly, z Plzně ale odjely bez bodů.

Nejvíce branek: Franzová 5/2, Galušková L. 3/3, Mudrová 3/1, Svobodová 3 – Klučková 5/2, Liebiedieva 3, Šutranová 3/1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 9/6 – 4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 227.