15.9.2018 otevřeno: 1114 x

Veselanky bodovaly v Prešově, Olomouc vybojovala bod proti Iuventě. Most ale nestačil na Šaľu

Druhý zápas, druhé vítězství. Ženy SHK Veselí nad Moravou v sobotu večer přesvědčivě vyhrály na palubovce slovenského Prešova. Naopak bez bodů se ze slovenské mise vrací po těsné prohře Mostečanky. Cenný bodový skalp uloupily Hanačky v domácím souboji proti Michalovcům.

MOL liga - 2. kolo

DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce 27:27 (11:14)

Diváci v Olomouci viděli rychlé a kvalitní utkání, bohaté na branky, kde v prvním poločase měli navrch hostující Michalovce .V druhém poločase se skóre přelévalo ze stany na stranu a konečná remíza je vzhledem k průběhu zápasu a předvedeným výkonům obou družstev asi spravedlivá.

Nejvíce branek: Gajdošíková 9, Hurychová 8, Salčáková 5 – Habánková 7, Wollingerová 5, Kišíková, Trúnková, Bejčiová po 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 - 0/0. Vyloučení: 0:2. Diváci: 180.

Jan Hegar, trenér ZORY Olomouc: „Myslím, že diváci viděli moc pěkné utkání, kde jsme v první půli byli vyrovnaným a důstojným soupeřem. V druhé půli jsme větší část tahali za kratší konec a nedařilo se nám dát vyrovnávací branku. V závěru jsme získali pár míčů a podařilo se nám vyrovnat. Bod je pro nás velmi cenný, protože kvalita Michalovců je neodiskutovatelná.“

Peter Hatalčík, trenér Iuventy Michalovce: „Dobré, dramatické utkání, ve kterém jsme měli po větší část trošku navrch. Ke konci utkání nás bohužel nepodržely ani brankářky ani naše střelkyně, což vedlo k remíze. Gratuluji soupeři k bodu.“

Sokol Písek – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 35:26 (17:11)

Házenkářky Písku zapsaly v novém ročníku soutěže první vítězství. S týmem Bánovců si poradily jednoznačně, hned v úvodu se ujaly vedení 5:1, v 18. minutě vedly 11:5 a do kabiny si nesly pohodlný šestibrankový náskok. Ani ve druhé půli se Slovenkám nepovedlo utkání výrazněji zdramatizovat, náskok domácích narůstal a nakonec Jihočešky slavily i zásluhou deseti branek reprezentantky Šetelíkové vysokou výhru 35:26.

Nejvíce branek: Šetelíková 10, Talafousová 7, Novotná 5, Kubišová 5 – Matušincová 7/2, Hollá 4/1, Obstová A. 4, Obstová K. 4. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 7:4. Diváci: 178.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 26:25 (17:14)

První porážku utrpěly házenkářky Mostu. Prakticky po celý zápas tahaly za delší konec domácí Šaľanky, které si ve 25. minutě zápasu vypracovaly dokonce čtyřbrankové vedení 14:10. Druhý poločas byl na branky chudší, dominovaly obrany. V samém závěru Most manko mocně stahoval, konečnou vyrovnávací branku ale Slovenky soupeřkám nepovolily a uhájily nejtěsnější možnou výhru.

Nejvíce branek: Takáčová 6, Némethová 5/3, Pócsiková 4 – Kovářová 6, Kostelná 5/1, Mikulčík 4. Rozhodčí: Mandák, Dvorský. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 0:6. Diváci: 530.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Je to trochu smolná prohra, ale bohužel našemu týmu, který před sezonou prošel výraznou obměnou, chybí ještě dostatečná zkušenost, aby dokázal zvládat zápasy proti tak silnému protivníkovi, jakým je Šaľa. Naše hra trpí ještě určitou nevyrovnaností a bude nějaký čas trvat, než se nám podaří dostat se na úroveň, kde jsme byli v uplynulé sezoně. To, co jsme si tak pochvalovali vloni, nám tentokrát bohužel chybělo. Ještě neumíme v rozhodujících fázích ovládnout zápas a obrátit ho v náš prospěch. A i když nás těsná prohra mrzí, jsou právě takto těžké zápasy velmi důležité, abychom nasbírali potřebné zkušenosti.“

ŠŠK Prešov - SHK Veselí nad Moravou 23:32 (13:14)

Oba týmy vyrukovaly do utkání s tvrdou obranou a dlouho se přetahovaly o každou branku. V 8. minutě fanouškům Veselí zatrnulo. V krátkém sledu totiž kvůli zraněním odešly z palubovky kanonýrky: Kubáčková a Veselková. Když měla navíc ve 14. minutě na svém kontě už 2 dvouminutové tresty Pastorková, nevypadalo to s výběrem Veselí nejlépe. Hráčky ale bojovaly a když se na hřiště vrátila Kubáčková, na hře to bylo znát. Už do kabin šly Veselanky s těsným jednobrankovým náskokem. Hned po nástupu do druhé půle zvýšily naše hráčky obrátky a rychle odskočily na 15:19, resp. na 17:22 ve 40. minutě. Od tohoto okamžiku si již náš tým svůj náskok hlídal a postupně ještě zvyšoval až na konečný devítibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Klučková 7/1, Šutranová 4, Belušková 4 - Olšovská 9/5, Pastorková 6, Kubáčková 6/1. Vyloučení: 6 (ČK Bezušová):5. Sedmimetrové hody: 3/2 - 7/6. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Diváků: 152.