16.9.2018 otevřeno: 1034 x

Házenkářky Zlína znovu vítězné, porazily nováčka z Plzně

Házenkářky Zlína jsou zatím v soutěži stoprocentní. Po dvou bodech z Bánovců vybojovaly další vítězství na domácím hřišti. Porazily Plzeň.

MOL liga - 2. kolo

Handball club Zlín – DHC Plzeň 27:21 (14:08)

Zlín přivítal nováčka soutěže a utkání se neslo ve svěžím tempu. V prvním poločase zářila v brance domácí Barbora Rybníčková a i díky ní šel Zlín v přestávce do šaten se šestigólovým náskokem. Ve druhé půli zavelela k útoku hostující Věra Oravcová, ale nezdolná pivotka Monika Kříčková a Karolína Ševčíková přidaly tři, respektive čtyři branky, a tak to na zvrat nestačilo. Zlínská děvčata po zásluze připisují další body za vítězství.

Nejvíce branek: Hradilová 6/4, Ševčíková 6, Kříčková 6, Herbočková 4 - Oravcová 7, Mudrová 7/2, Galušková Linda 3/2. Vyloučení: 2:4. Sedmimetrové hody: 6/4 - 6/5. Diváci: 198.

Tomáš Jiskra, asistent trenéra DHC Plzeň: „Prohráli jsme. Byli jsme méně důrazní, pomalejší, prohráli jsme oprávněně, gratulace patří domácím.“

Martin Spuchlák,trenér HC Zlín: „Byli jsme možná trochu rychlejší, ale v utkání byla řada technických chyb, byli jsme možná trochu důraznější v obraně a klíčový byl výkon brankářek. Plzeň si vybírá nováčkovskou daň.“