16.9.2018 otevřeno: 1053 x

Slavia slaví postup. V odvetě z Poháru EHF zdolala Stockerau

Házenkářky Slavie Praha do puntíku splnily přání a úkoly trenéra Rubina Kuzmanoského a po výhře 32:23 v domácí odvetě nad rakouským celkem UHC Müllner Bau Stockerau postoupily do druhého kola kvalifikace Poháru EHF. V něm se 13. října doma a o týden později venku utkají s rumunským družstvem SC Magura.

Pohár EHF, odveta 1. kola kvalifikace

Slavia Praha – UHC Müllner Bau Stockerau 32:23 (14:10)

Slávistky se ihned od úvodního vhodu pustily do stíhání a krácení náskoku Rakušanek z prvního duelu, který doma překvapivě ovládly 30:24. To se jim podařilo a během šesti minut ukrojily polovinu náskoku. Dámy ze Stockerau, posílené průběhem prvního utkání, kdy využily zranění slávistek a jejich herního a střeleckého výpadku, se však dokázaly dále bránit a do 24. minuty držely s domácími krok. Závěr prvního dějství však dominovaly Pražanky, které pod střeleckou taktovkou Terezy Pokorné odskočily na rozdíl čtyř branek. Sama Pokorná se trefila v průměru každé tři minuty, protože za 30 minut první půle skórovala desetkrát!

O pracně vybojovaný náskok však slávistky v prvních minutách po přestávce přišly. Ale čtyřgólová šňůra v polovině druhého dějství však duel rozhodla. Pražanky se poprvé ujaly vedení o potřebných šest branek a svůj náskok dále zvyšovaly až na „rekordních“ deset. V závěru už došlo jen k mírné korekci. Přesto postup patří Slavii.

„Holky odehrály skvělý zápas, za což jsem rád a moc jim blahopřeji,“ radoval se pár minut po vítězství a postupové odvetě kouč Kuzmanoski a vysvětlil, proč jeho hráčky zvítězily tak výrazným rozdílem: „Poučily se z prvního zápasu v Rakousku, vyvarovaly se chyb a především hrály výborně v obraně. Navíc udělaly vše, na čem jsme se před zápasem dohodly a splnily všechny taktické pokyny. Prostě nám vyšlo všechno, co jsme chtěli a to je dobře.“

Podle vedoucí družstva Petry Vítkové bylo od začátku utkání vidět, že Slavia je lepší tým, tentokrát se skvěle organizovanou obranou. „Na rozdíl od Rakouska naše holky skutečně tzv. chtěly a šly si pro vítězství a postup,“ doplnila Vítková.

Tereza Fryčáková (vlevo) bojuje o míč s Dymmaovou. | Foto: Ladislav Nussbauer

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková, Míšová 3, Večeřová, Jačková 5, Tulipánová, Pokorná 11/4, T. Fryčáková 6, V. Fryčáková, Svobodová, Chovnsková, Vagaská, Chlupová, Borgesová Limaová 6. Trenér Kuzmanoski.

Nejvíce branek Müllner Bau Stockerau: Felsbergerová 5/3, D. Novaková 5, Maulerová 4.

Rozhodčí: Rakytinová, Tkačuková (obě Ukrajina). Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5. Vyloučení: 4:2. Diváci: 350. První zápas 24:30, postupuje Slavia Praha.