22.9.2018 otevřeno: 1359 x

Mostečanky nedaly šanci Olomouci, nováček z Plzně vybojoval vítězství nad Pískem

Nováček z Plzně odehrál již čtyři zápasy a zatím byl úspěšný v padesáti procentech. Na kontě tak má tým čtyři body a drží se zatím v horní polovině tabulky. Jasnou výhru si pak zapsaly hráčky Mostu, když porazily Olomouc poměrem 40:23.

MOL liga - 3. kolo

DHC Plzeň – Sokol Písek 31:28 (13:13)

Vyrovnaný souboj se šťastným koncem pro nováčka z DHC Plzeň. Domácí se ujaly v úvodu vedení, ve druhé desetiminutovce zápasu ale Písečanky krok srovnaly a přetahovaná o minimální vedení vydrželo až do přestávky. I ve druhé půli se oba týmy střídaly v držení minimálního náskoku, střelecky se přetahovaly na obou stranách Oravcová se zkušenými reprezentantkami Šetelíkovou a Eresken. Šťastnější nakonec byla první jmenovaná. Její tým se v úseku hry mezi 50. a 55. minutou utrhl do čtyřbrankového vedení 28:24 a odstup si už Západočešky pohlídaly až do konce.

Nejvíce branek: Oravcová 10/2, Mudrová 5/2, Franzová 4/1, Svobodová 4 – Eresken 9/2, Šetelíková 7, Talafousová 3, Hauserová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 8/5 – 3/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 195.

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 36:26 (16:15)

Házenkářky DHC Sokol Poruba neuspěly v sobotním duelu 3. kola Interligy, když na půdě slovenských a favorizovaných Michalovců stejně jako na jaře prohrály. Tentokrát v poměru 36:26 (15:16). Ostravankám nevyšel už úvod střetnutí. Poprvé totiž skórovaly až v osmé minutě, kdy Michalíková snižovala na 1:4. Favoritky poté utekly až na pětibrankový rozdíl a po čtvrthodině hry vedly 9:5. Tým kouče Dušana Daniše však náskok kvalitního soupeře rychle smazal a ve 20. minutě bylo srovnáno 10:10, na což domácí reagovali oddychovým časem. Chvíli se zdálo, že porada by mohla více prospět Porubě, která se v následujících vteřinách poprvé v utkání dostala do vedení. Zbytek poločasu už byl jako na houpačce, každý chvilku tahal pilku, do šaten šly ale nakonec veselejší hráčky Iuventy, které vedly 16:15. Vyrovnaný souboj pokračoval i po obrátce až do 39. minuty, kdy Michalovce utekly na čtyřbrankový rozdíl (23:19) a od té chvíle svůj odstup slovenský celek jen navyšoval až došel ke konečnému vítězství.

Nejvíce branek: Kompaniecová 8, Wollingerová 7/1, Fiľková-Trehubovová 5/2 - Desortová 6/1, Michalíková 6, Polášková 4/1. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 700.

DHK Baník Most – DHK Olomouc 40:23 (16:13)

Drtivé vítězství mosteckých hráček se zrodilo hlavně ve druhém poločase. Domácí házenkářky si vytvořily až sedmibrankový náskok už v prvním poločase, soupeř ho ale velmi záhy dokázal smazat až na poločasový tříbrankový rozdíl. První zásah ve druhé půli si sice na své konto připsaly hráčky Olomouce, pak už ale Černí andělé zrychlili tempo a Olomouc prakticky k ničemu nepustili.

Nejvíce branek: Šustková 8, Kovářová 6, Dvořáková 5, A. Kostelná 5/1 - Gajdošíková 6, Salčáková 3, Patrnčiaková 3/2. Rozhodčí: Michael Haramul, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/3, 4/3. Vyloučení: 2/1. Diváků:525.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Zápas měl dvě rozdílné úrovně, měli jsme úžasný nástup na začátku, bohužel jsme náskok velmi rychle ztratili. To vidím jako jedinou zásadní krizovou situaci, že jsme tak rychle prohospodařili náš náskok. Přes poločas jsme vše dost srozumitelně a zřetelně analyzovali a věděli jsme, že do druhé půle nastoupíme mnohem větším tempem. Chtěli jsme soupeře doslova uběhat, a to se nám podařilo. Taktika, kterou jsme si stanovili, nám beze zbytku vyšla.“

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc:
„Vůbec jsme nezachytili nástup do druhého poločasu, absolutně jsme nebyli schopni dodržet, co jsme si takticky řekli do druhé poloviny, děvčata si přestala věřit a zápas se nám technicky úplně rozpadl. Za stavu o devět branek jsme dali příležitost i dalším hráčkám. Bylo to hodně v hlavách, že jsme nedokázali na soupeře vytvořit dostatečný tlak, on se uvolnil a ve druhé půlce exceloval. Nutno podotknout, že i v první polovině byl soupeř lepší, rychlejší na míči, agresivnější v obraně, my jako bychom si nevěřili, musíme si z toho vzít ponaučení do dalšího kola.