23.9.2018 otevřeno: 1026 x

Slavistky ubránily doma před Zlínem pouze bod

Házenkářky Slavie Praha remizovaly ve třetím kole MOL ligy na domácí palubovce s dosud neporaženým HC Zlín 26:26 po poločase 10:14. Remízu třemi po sobě jdoucími brankami v posledních třech minutách zachránila Pražankám Vendula Fryčáková v posledních minutách.

MOL liga - 3. kolo

Slavia Praha - HC Zlín 26:26 (10:14)

Úvodní třetina duelu Slavie se Zlínem připomínala houpačku, když chvíli vedly hostující hráčky, poté zase domácí tým. A tak dokola. Závěr prvního dějství však vyšel sehranějšímu Zlínu, který před přestávkou sérií branek rozhodl o svém vedení 14:10. Slávistkám se vydařil vstup do druhé půle, když se během pár minut přiblížily na dostřel jediného gólu. Ale soupeřky se následně opakovaně vrátily ke svému poločasovému náskoku. Pražanky přes nepříznivý stav nesložily zbraně, v 55. minutě poprvé ve druhém poločase vyrovnaly a přestože poté pokaždé prohrávaly o branku, vždy dokázaly vyrovnat až na konečných 26:26. O což se kromě Terezy Pokorné zasloužila Vendula Fryčáková. Té patřil samotný závěr se třemi trefami.

Nejvíce branek: Pokorná 10/3, V. Fryčáková 4, Míšová 4 - Hradilová 9/6, Nygrýnová, Křečíková po 6. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 104.