7.10.2018 otevřeno: 951 x

Poruba jasně přetrhla neporazitelnost Zlína, porazila ho rozdílem třídy

I druhé domácí utkání zvládly házenkářky DHC Sokol Poruba drtivě porazily v duelu 4. kola Interligy rozjetý Zlín 30:14 (18:8) a posunuly se v tabulce mezinárodní soutěže na šesté místo.

MOL liga - 4. kolo

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 30:14 (18:8)

Mírným favoritem byl vzhledem k postavení v tabulce i faktu, že poslední dvě měření sil vyhrál v květnu Zlín, hostující celek z Baťova města. Na hřišti to však vypadalo jinak. Dosud neporažený Zlín sice měl řadu šancí, zejména sedmimetrových hodů, Porubu ale několikrát podržela brankářka Krebs. Naproti tomu Ostravanky své příležitosti proměňovaly, a ačkoli první branku vsítil celek z Valašska, brzy se ujaly vedení, které postupně navyšovaly až do poločasového stavu 18:8. Pohodlný desetibrankový náskok dodal Porubě klid, ve druhé půli své vedení ještě navýšila a tak mohla bez potíží dokráčet k zisku dvou bodů.

Nejvíce branek: Desortová 7/3, Polášková 7, Konečná 4 - Herbočková 4/1, Polomíková 3/1, Hradilová 2/1. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 9/4. Vyloučení: 3:6.