9.10.2018 otevřeno: 785 x

Slavia v předehrávce deklasovala Prešov, teď zbrojí na Rumunky

Házenkářky Slavie Praha deklasovaly v předehrávce 5. kola MOL ligy slovenský ŠŠK Prešov a zaznamenaly rekordně vysoké vítězství v nové sezoně 35:22, po poločase 20:12. Nejlepší střelkyní byla se sedmi góly Tereza Pokorná. Pražanky si své utkání předehrávaly, protože ve čtvrtek odjíždějí k pohárovému utkání do Rumunska, kde se v pátek 12. a v neděli 14. října utkají ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF s týmem SC Magura. Zdroj www.dhcslavia.cz

MOL liga - 5 - kolo

Slavia Praha - ŠŠK Prešov 35:22 (20:12)

O vítězství svěřenkyň trenéra Jana Salače nebylo pochyb od prvních minut. Hostující hráčky dokázaly jen jedinkrát zareagovat a naposledy vyrovnat, ale od páté minuty padal do jejich sítě jeden gól za druhým. Slávistky na devět minut „zavřely“ branku a vypracovaly si rozhodující náskok, když na začátku druhé desetiminutovky vedly již o šest gólů. Střelecké představení pokračovalo a muselo uspokojit i kouče Salače, který po své sobotní premiéře na lavičce klubu hromoval, že si hráčky nevěří a neproměňují ani vyložené šance. Dvacet branek do poločasu byl počin, které hráčky své trápení odčinily. A činily se také ve druhém dějství, kdy neubraly na tempu střílení gólů a v jeho polovině se dostaly již ke 30 trefám. Bylo jen otázkou, zda se Pražanky prostřílejí až k tolik ceněné „čtyřicítce“. To se nakonec nepodařilo, ale rekordní počet vstřelených gólů a také rekordní rozdíl ve skóre znamenají psychickou injekci před náročným víkendem.

Nejvíce branek: Pokorná 7/1, T. Fryčáková 5, V. Fryčáková 4, Tulipánová 4 - Šustranová 8/1, Demajová 6, Lebeděvová 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 150.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: "Samozřejmě a určitě jsem po dnešním zápase spokojený. Děvčatům jsem poděkoval za výrazně lepší výkon než v sobotu v Písku a nemám jim, co vyčítat. Od první do poslední minuty plnily veškeré taktické pokyny. Především v obraně jsme soupeřky nepustili k jejich hře. Měli jsme soupeřky dokonale přečtené, holky odvedly obrovské penzum práce. Když se k tomu přidal útok diametrálně odlišný a lepší než v Písku, kdy jsme hýřili pestrostí, tak nebylo co řešit. Je to ta nejlepší vzpruha před pohárovým víkendem."

Po rumunské pohárové vložce čeká Pražanky příští zápas v MOL lize v sobotu 20. října v Šale proti tamnímu Duslu. Naopak už ve středu pokračuje MOL liga šlágrem kola mezi SHK Veselí a Iuventou Michalovce.