14.10.2018 otevřeno: 661 x

Slávistky končí v Poháru EHF, nestačily na Rumunky z SC Magura Cisinadie

Porážka 20:29 znamená konec letošní poutě pohárovou Evropu. Házenkářky Slavie Praha po nadějném pátečním výsledku z prvního duelu druhého kola předkola Poháru EHF nestačily na rumunský celek SC Magura Cisinadie ani v odvetě a jsou vyřazené. Tým trenéra Jana Salače se tak může soustředit na domácí soutěže – MOL ligu a Český pohár. Zdroj: www.dhcslavia.cz

Pohár EHF – odveta druhého kola kvalifikace

SC Magura Cisinadie – Slavia Praha 20:29 (18:11)

Po páteční překvapivě nízké prohře pouze o tři góly vstoupily slávistky do nedělní odvety opět odhodlaně s cílem rvát se o postup s velkými favoritkami. Tento krát však nevydržely tak dlouho jako před dvěma dny. Utkání se lámalo v polovině prvního dějství, kdy domácí odskočili na rozdíl čtyř branek. Ten do poločasu zdvojnásobili.

Ani to však celek kouče Salače nesrazilo do kolen a poté, co změnil obranný systém a vyměnil brankářky, se duel zdramatizoval. Tedy zdramatizovala ho Michaela Hillebrandová, která 13 minut neinkasovala a Slavia se najednou dotáhla na přijatelných pět branek rozdílu. Závěr však patřil domácím a favorizované hráčky si výhru i postup pohlídaly.

Trenér Slavie Praha Jan Salač viděl příčiny porážky a vyřazení v několika faktorech: „Nebyli jsme schopní se vypořádat s domácí gólmankou Diasovou, která svůj tým držela nad vodou. My jsme bohužel neproměnili několik jasných šancí, které měly skončit góly. Byli jsme netrpěliví v útočné fázi, naše střelba ze spojek byla ukvapená a ne moc přesná. Proto skóre narůstalo, což způsobilo, že se děvčata tzv. lámala. Svou roli sehrál i fakt, že to, co jsme v pátečním zápase ubránili, tedy prostor kolem pivota, tak se nám tentokrát nepodařilo a prvních pět šest gólů jsme dostali právě odsud, přestože jsme se na toto variantu připravovali. Chybělo nám krapet štěstí, protože jsme dostali tři smolné góly, vlastní. Soupeřka střílí do tyče, míč jde do naší brankářky a od ní se dokutálí za brankovou čáru. A na druhé straně nám to tam nespadlo a naše střely končily na tyčkách.“

Pochvalu zaslouží hráčky za druhou půli, tedy do 55. minuty. „Ve druhé půli jsme změnili obranný systém. Utkání jsme zdramatizovali, kdy jsme měli pětibrankovou střeleckou šňůru a snížili jsme na 20:25. Výborným výkonem v obranné fázi jsme se vrátili do zápasu a domácí jsme znervóznili. Obrovská škoda je toho závěru, kdy jsme dostali úplně zbytečně čtyři góly. Ten brankový rozdíl nemusel být vysoký, což trochu hyzdí ten náš výkon, protože děvčata makala, snažila se proti výrazně zkušenějšímu soupeři,“ vysvětlil Salač.

Jan Salač nasadil do odvety všech 16 hráček, které vezl s sebou do Rumunska. V brance začala Mateja Serafimová, kterou ve druhé půli vystřídala Michaela Hillebrandová. Ta se svými zákroky podepsala pod výrazné snížení skóre a 13 minut nedovolila domácím skórovat. Na konec si svou pohárovou premiéru na evropské scéně prožila také Markéta Šlejířová. „Chtěl jsem jí také dopřát okusit tu atmosféru velkého zápasu. Vypořádala se s tím dobře a chytala velmi slušně,“ uzavřel trenér Slavie Praha Jan Salač.

Richard Toman, prezident Slavie Praha: „Škoda nepozornosti v posledních dvou minutách a sporných dvou vyloučení našich hráček v závěru utkání, nás připravilo o smířlivější výsledek. Děvčata odevzdala v obou zápasech maximum a především s obrannou činností můžeme byt spokojeni. Je to další cenná zkušenost se silným celkem, a i přes opticky velký rozdíl ve skóre, jsme ostudu určitě neudělali.“

Pražanky se v sobotu 20. října představí v rámci 5. kola MOL ligy v Šaľe proti tamnímu Duslu. Nejbližší domácí zápas odehrají v neděli 28. října od 18.00 hodin proti Zoře Olomouc.

První utkání v novém ročníku Českého poháru čeká Slávistky v sobotu 17. listopadu v Jindřichově Hradci.

Nejvíce branek SC Magura: Moldavanová, Costaová, Apetreiová po 6.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 1, Míšová 1, Jačková 4, Tulipánová 1, Pokorná 5, T. Fryčáková, V. Fryčáková 6, Svobodová 2, Chovancová 2, Vagaská, Chlupová, Slabá, Borgesová Limaová 1. Trenér: Salač.

Rozhodčí: Hatipogluová, Simseková (Turecko). Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1000. První utkání: 28:25, postupuje SC Magura.