20.10.2018 otevřeno: 1181 x

Olomouc i Poruba doma zvítězily, Slavia prohrála v Šaľe

Tři zápasy odehrály české a slovenské týmy v sobotu večer a ve všech se z vítězství radovaly domácí týmy. Olomouc porazila i tým Plzně. Poruba doma nedala šanci Písku. Na Slovensku pak utrpěla porážku Slavia, nestačila na Šaľu.

MOL Liga 6. kolo

DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň 27:21 (12:8)

Utkání v Olomouci, kam zavítaly hráčky Plzně, bylo poměrně vyrovnané s mírnou převahou domácího družstva, které však předvedlo spoustu neproměněných šancí. V druhém poločase si domácí vytvořily větší gólový náskok díky rychlým útokům a nakonec si zapsaly šestibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 5, Závišková 4, Sovová 3, Salčáková 3 - Oravcová 5, Galušková 5, Mudrová 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 220

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Musím družstvu Plzně pogratulovat, protože se prezentuje v soutěži velice sympatickými výkony na nováčka v lize. My jsme se na ně poctivě připravovali, protože Plzeň uhrála i výborné zápasy s některými týmy i nečekaně. Nakonec si myslím, že to z naší strany mělo několik plusů a to, že si zahrály všechny hráčky celého kádru a dokázali jsme držet tempo v utkání. Jako mínusy bych vytknul neproměněné vyložené šance z naší strany. Jsem rád, že jsme to zvládli a budeme se připravovat na Slávii.“

Tomáš Jiskra, trenér DHC Plzeň: „Jeli jsme do Olomouce samozřejmě s tím, že nejsme favorit. Olomouc samozřejmě pomýšlí na něco jiného než my. My se chceme hlavně zachránit, to je nás hlavní cíl. Na druhou stranu, zápas se vyvíjel ze začátku docela slušně, bohužel pak nám utekl začátek druhého poločasu. Myslím si, že konec druhého poločasu jsme hráli dobře, svižně a až nebudeme dělat ty hrubé chyby, tak ten zápas bude mnohem vyrovnanější.“

HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 31:25 (13:11)

Bez bodů se ze Šaľy vrací výběr Slavie Praha. Házenkářky Šaľy držely od úvodních minut alespoň dvoubrankové vedení, ve 20. minutě bylo jejich vedení dokonce pětibrankové 11:6. Před přestávkou sice Pražanky ztrátu zkorigovaly na poločasový dvoubrankový rozdíl, ve druhé půli ale Šaľa znovu odskočila a vypracovaný náskok si už podržela až do konce.

Nejvíce branek: Ušiaková 6, Pócsíková 6, Némethová 4/4 – Fryčáková V. 4, Svobodová 4, Borges 4.Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0. Vyloučení: 0:0. Diváci: 650.

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 31:21 (18:5)

Doma opět ukázaly, že body nebudou rozdávat jen tak. A už vůbec ne, když jsou favoritky. Házenkářky Poruby porazily v duelu 6. kola MOL Ligy desátý Písek rozdílem deseti branek. Ostravanky rozhodly o vítězství v utkání, které se netradičně hrálo ve Sportovní hale v Polance, už během prvního poločasu. Na rozdíl od předchozích venkovních střetnutí se rychle ujaly vedení a to postupně navyšovaly. V desáté minutě vedly svěřenkyně Dušana Daniše už 6:1, suverénní výkon pak dovedly k pohodlnému třináctibrankovému náskoku, s nímž šly do šaten. Po obrátce Poruba rozdíl vyšroubovala až na sedmnáct gólů (24:7), hlavní tváří domácí ofenzivy byla mladá Eliška Desortová, která svůj účet nakonec uzavřela na deseti vstřelených brankách. Pak ale Sokolky výrazně z nasazeného tempa zvolnily a soupeři dovolily se přitáhnout. O žádném dramatu však nemohla být ani řeč a házenkářky Poruby tak v poklidu splnily roli favoritek. Mrzet domácího kouče tentokrát nemuselo ani několik zahozených šancí.

Nejvíce branek: Desortová 10/3, Smetková 6, Michalíková 5 - Talafousová 4, Eresken Krouská 3/1, Hauserová 3/1, Velková 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 143.