27.10.2018 otevřeno: 808 x

Most i Michalovce v sobotu suverénní

Čtyři utkání 7. kola odehrály české, moravské a slovenské týmy v sobotu odpoledne a v podvečer. Ve stínu reprezentačního zápasu předvedly suverénní výkony hráčky Mostu a Michalovců, domácí výhru vybojoval Písek, naopak Zlín doma na Šaľu nestačil.

MOL liga – 7. kolo

Sokol Písek – ŠŠK Prešov 31:26 (13:10)

Házenkářky Písku si v souboji s Prešovem připsaly poměrně přesvědčivé vítězství. Úvodní desetiminutovka sice vyšla lépe Slovenkám (2:5), pak ale přišel velký obrat, šest rychlých branek v řadě z dílny domácích hráček znamenalo otočení skóre na 8:5 a tříbrankové vedení si Jihočešky udržely do přestávky. Hned v úvodu druhé půle pak náskok navýšily a výrazný odstup si udržely až do samotného závěru.

Nejvíce branek: Pešková 7, Novotná 5, Hauserová 4/2 – Popovcová 6/1, Demajová 5, Šutrnová 4, Ratvajová 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 207.

DHC Plzeň – Iuventa Michalovce 25:37 (14:22)

Házenkářky Michalovců vyškolily nováčky z Plzně a jasně vyhrály. Přes celé dvě republiky cestovaly házenkářky Michalovců do Plzně, zpátky ale vezou dva body za suverénní výhru. Už po dvaceti minutách hry vedly Slovenky o jedenáct branek a přes mírnou korekci v závěru poločasu si vysoký náskok udržovaly po celý zbytek zápasu.

Nejvíce branek: Kepková 7/1, Oravcová 5/1, Mudrová 3, Ferencová 3 – Habánková 7, Wollingerová 6/3, Fiková Trehubová 6. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 134.

HC Zlín – HK Slovan Duslo Šala 21:25 (13:12)

Byla to přetahovaná o každou branku s urputnými výkony na obou stranách. V prvním poločase žádný ze soupeřů neodskočil víc než na rozdíl dvou branek. Zlom přišel v 55. minutě, kdy se Šala utrhla do pětibrankového vedení, na což už Zlín nedokázal reagovat.

Nejvíce branek: Nygrýnová 7, Ševčíková 5/4, Kříčková 5 - Pocsiková 6, Némethová 6/1, Bahýlová 6/1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 210.

HK Sokol Gábor Bánovce nad Bebravou – DHK Baník Most 19:34 (8:19)

Podobně suverénní jako Michalovce v Plzni byly i Mostečanky v Bánovcích. Připsaly si tak první letošní výhru na palubovce soupeře. Převaha byla jasně na straně Severočešek, už v první půli si vypracovaly jedenáctibrankový náskok a bylo rozhodnuto. Bánovce nedokázaly utkání a minimálně zdramatizovat.

Nejvíce branek: Michnová 8/4, Obstová 4 – Kovářová 7/1, Kostelná 6/1, Mishevská 6. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 2:9 (ČK Kostelná, Mishevská).