28.10.2018 otevřeno: 989 x

V předehrávce 10. kola vysoká výhra Michalovců, Slavia doma jasně porazila Olomouc

Dvě utkání ve dvou dnech odehrály týmy Písku a Michalovců. Zatímco Písek se radoval z výhry jen v sobotu, Iuventa byla stoprocentní. Domů veze čtyři body. V závěrečném souboji 7. kola MOL ligy porazila Slavia Prha tým olomoucké Zory.

MOL liga - 7. kolo

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 28:21 (17:10)

Házenkářky Slavie Praha po výhře nad Olomouci dotáhly horní polovinu tabulky. Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se pěti rychlými brankami utrhly Pražanky do šestibrankového vedení, o poločase po trefě Pokorné vedly už 17:10. Hned v úvodu druhé půle třemi góly náskok navýšily už na desetibrankový rozdíl, Olomoučanky sice bojovaly o zdramatizování zápasu, blíž než na šest branek se už ale k soupeřkám nepřiblížily (24:18) a Slavia si výhru bezpečně pohlídala.

Nejvíce branek: Pokorná 8/5, Galušková 4, Míšová 4 – Závišková 4/1, Salašová 4, Patrnčiaková 3/1. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 1:0. Diváci: 165.

MOL liga – 10. kolo - předehrávka

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:37 (12:19)

Po sobotní výhře nad Prešovem už Písečanky v neděli na Michalovce nestačily. Východňárky v Písku předehrávaly 10. kolo MOL ligy a z výjezdu na západ České republiky se Iuventa vrátila se stoprocentním čtyřbodovým ziskem. V Písku začaly favoritky lépe, rychle vedly 8:3 a tento odstup udržely až do konce poločasu. Ve druhé půli Slovenky náskok ještě navýšily a bylo tak rozhodnuto. Domů si vezou vysoké čtrnáctibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Eresken 7/1, Šetelíková 4, Kubišová 3 – Fiľková Trehubová 10, Habánková 7/1, Mugoša 4, Trúnková 4, Holejová 4, Wollingerová 4. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 4/1 – 1/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 183.