3.11.2018 otevřeno: 1523 x

Slavia prohrála v Michalovcích, Zlín veze body z Hané

Známe kompletní výsledky osmého kola MOL ligy. V Michalovcích Slavia prohrála, bez bodů jedou ze Šaľy Písečanky a nula stále svítí na kontě Bánovců, které prohrály ve Veselí. Domácí body vybojovaly před svými fanoušky hráčky Mostu a Poruby. Ze soupeřovy palubovky naopak výhru a dva body vezou Zlíňanky, které vyhrály v Olomouci.

MOL liga – 8. kolo

SHK Veselí n.M. – Bánovský HK Gabor Bánovce n. B. 36:26 (19:13)

Házenkářky Veselí zvítězily o deset branek nad poslední týmem tabulky z Bánovců. Hostující hráčky udržovaly do poloviny první půle s domácími krok, ale potom už Veselanky přebraly otěže zápasu pevně do rukou, odskočily soupeřkám o pět branek a náskok udržovaly. Pomáhaly jim k tomu především branky Kubáčkové a pivotky Divilkové, která se představila v dobrém světle jako náhrada za zraněnou Pastorovou.Po změně stran Veselí náskok ještě navýšilo, několika zákroky spoluhráčkám pomohla Hřebejková v brance.

Nejvíce branek: Kubáčková 9/4, Divilková 7, Novotná 5 – Obstová 8, Matušincová 7, Michnová 5/2. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2. Vyloučení: 5:2. Diváci: 256.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „My jsme zápas v útoku hráli tak, jak jsme chtěli, v obraně jsme propadávali, nehráli jsme to naplno. Dali jsme prostor více hráčkám. Zkoušel jsem na obraně různé sestavy, ale i když někoho postavím, jedna na jednu si každá musí ubránit a v tom jsme propadávali. Doma jsme dostali hodně gólů.”

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín 25:28 (12:14)

Zlín se v prvním poločase v Olomouci rychle ujal vedení a navýšil ho v průběhu poločasu až na rozdíl čtyřech branek. Domácím se na konci první půle podařilo stáhnout vedení na dvě branky. Ve druhém poločase dal domácí tým v první minutě ihned branku, poté však ale pokračovalo navyšování náskoku Zlína a domácí se už blíž než k tři brankovému rozdílu k soupeři nepřiblížily.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 6, Sovová 4, Gajdošíková 4 - Ševčíková 8, Kolářová 7, Kříčková 5. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 10/8 - 6/5. Vyloučení: 3:5. Diváci: 220

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Soupeři gratuluji k vítězství, zcela zaslouženému. My jsme dneska nepodali dobrý výkon, ale nepodali jsme ho ani v předchozím utkání na Slávii. V podstatě od vypadnutí Jansové a zranění Severové se nám rozpadla klíčová bránící dvojice a naše obranná činnost šla rapidně dolů. To bylo dneska vidět.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Jsem maximálně spokojený se ziskem dvou bodů. Všechny hráčky, které hrály, bojovaly a rozhodl výkon brankářky. Ukázali jsme větší bojovnost a trochu větší nasazení, i když body bych raději vyměnil za zranění naší brankářky.“

DHC Sokol Poruba - Bemaco SŠK Prešov 35:22 (20:13)

Další jasné domácí vítězství si připsaly na své konto házenkářky Poruby. Tým trenéra Dušana Daniše nedal příliš mnoho šancí slovenskému Prešovu a v duelu 8. kola mezinárodní MOL Ligy předposlední celek soutěže porazil 35:22 (20:13). O mnohém už mluvil první poločas. Ten sice začal vyrovnaně a Prešov držel s favoritkami utkání krok, Zlom však přišel na konci úvodní desetiminutovky. Poruba vedla 5:3, přičemž svůj náskok dokázala navýšit rychle na pět branek. Postupem času se Ostravanky dostaly až na odstup devíti gólů, a i když Prešov stačil manko lehce stáhnout, poločasový výsledek 20:13 dával domácím klid. Zvlášť, když po obrátce nikterak nezvolnily, ba naopak. Slovenky držely poločasový odstup jen do 40. minuty, kdy opět nastoupila porubská ofenziva a pohodlný náskok opět nevýšila až ke konečnému vítězství o třináct branek. Hvězdou domácího týmu se stala Alžběta Michalíková (dříve Rechtorisová), která zatížila konto soupeře celkem osmi brankami.

Nejvíce branek: Michalíková 8, Andrýsková 6, Konečná 6, Revajová 6 - Popovcová 6/2, Šutranová 5/1, Vencuriková 3.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: "Čekal jsem, že zápas bude vyrovnanější a Prešov nám bude více vzdorovat. Alespoň dle toho, co jsem viděl v utkáních, které hráli ve Zlíně a Písku. My jsme do zápasu šli s tím, že chceme hrát agresivně v obraně a přecházet do rychlých protiútoků. V útoku pak být v tlaku, aby se spojky prosazovaly, což se dařilo. Nakonec si zahrály všechny hráčky, které byly nominované, takže to, co jsme chtěli, jsme dokázali zahrát."

Maroš Vikartovský, trenér Bemaco Prešov: "Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, vyhrál zaslouženě. Byl na tom pohybově lépe, my jsme doplatili na střelbu. Z toho těžila Poruba. My se dáváme dohromady po zraněních. Postupujeme milimetrovými kroky, učíme se házenou hrát."

Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 32:26 (17:12)

První z dvojzápasu proti úřadujícím mistrům Slavii nevyšel. Hned v úvodu se chopily otěží zápasu házenkářky Michalovců, vedly 4:2, 10:7 a o poločase už 17:12. Ve druhé půli se nejprve Pražankám podařilo manko stáhnout na dvě branky 19:21, tomto ale domácí výběr soupeřkám znovu odskočil a sedm minut před koncem to bylo už o devět gólů 30:21. V koncovce utkání už Slavistky ztrátu jen kosmeticky upravily na konečný šestibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Wollingerová 8, Fiľková Trehubová 8/2, Mugoša 5, Habánková 5/1 – Jačková 6/1, Galušková 5/3, Pokorná 4. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/4. Vyloučení: 3:1. Diváci: 850.

DHK Baník Most – DHC Plzeň 37:25 (16:13)

Mostecké hráčky začaly sebevědomě a zakrátko si vytvořily čtyřbrankový rozdíl, Plzeň poprvé skórovala až v osmé minutě utkání. Pak se ale hostům podařilo zápas zdramatizovat, už ve třinácté minutě bylo srovnáno a ve dvacáté minutě šla Plzeň dokonce do vedení. Domácím se ale ještě před koncem první půle podařilo strhnout vedení na svou stranu a do šaten šli Černí andělé s tříbrankovým náskokem. Ve druhé půli už ale domácí hráčky nepřipustily žádné drama a od prvních minut začaly navyšovat náskok, na který už Plzeň nedokázala odpovědět.

Nejvíce branek: Stříšková 6, Kovářová 5/1, Zachová 4, Šustková 4/1 – Kepková 4, Mudrová 4, Galušková 3. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody 5/4 – 3/1. Vyloučení 4:4. Diváků: 595.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Nakonec jsme zvítězili, ale měli jsme obrovské problémy. Z dvaceti minut prvního poločasu jsem byl překvapený a zklamaný. Ve druhé půli už jsme jednoznačně dominovali. Bohužel avizované překvapení, hru sedm na šest, jsme mohli aplikovat jen zhruba dvacet minut.“

Jana Galušková, trenérka DHC Plzeň: „Po slabším začátku jsme to hezky dotáhli, trochu jsme Mostu zkomplikovali situaci a domácí to neměli tak snadné, jak možná předpokládali. Myslím, že na to, že jsme první sezonu v nejvyšší soutěži, povedlo se nám nastřílet mistrovi pětadvacet branek, a to není špatné. Získáváme zkušenosti, snažíme se učit a dohrávat, co se dá.“

HK Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 26:23 (15:11)

Domácí body si pohlídal i další z favoritů, i když ani házenkářky Šaľy to proti Písku neměly tak jednoduché. Prvních dvacet minut bylo poměrně vyrovnaných, až v samém závaru poločasu odskočily Šaľanky na poločasových 15:11.Ve druhé půli si pak náskok pojistily navýšením na šest gólů. V posledních minutách Písek mocně dotahoval, blíž než na konečný tříbrankový rozdíl se ale k soupeři Jihočešky nepřiblížily.

Nejvíce branek: Némethová 7/3, Pócsiková 5, Rácková 3, Bahýlová 3 – Šetelíková 6, Pešková 5, Merglová 4. Rozhodčí:.Bačík, Nagy. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 0:2. Diváci: 400.