10.11.2018 otevřeno: 1092 x

Olomouc přetlačila Písek, Michalovce přehrály Zlín vysokým rozdílem

Dva zápasy MOL ligy přinesly v sobotu odpoledne divákům zajímavou podívanou. Zatímco utkání v Písku bylo vyrovnané a Olomouc rozhodla o své výhře až v závěru, Michalovce byly ve Zlíně suverénní. Východňárky vedly i o třináct branek, nakonec vyhrály osmibrankovým rozdílem.

MOL liga – 9. kolo

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 26:28 (15:14)

Bylo to jako na houpačce. Krátce před přestávkou se dvoubrankového vedení ujaly Hanačky, ovšem v posledních dvou minutách poločasu Sokolky skóre zápasu otočily a do šaten si nesly jednobrankové vedení. Náskok si držely ještě i prvních deset minut druhé půle, pak ale Olomoučanky nejen vyrovnaly, ale překlopily vedení opět na svou stranu (21:23). Tuto ztrátu už Písečanky nedotáhly a Olomouc dvoubrankový odstup uhájila až do konce.

Nejvíce branek: Pešková 6, Šetelíková 6, Palasová 4/2 – Patrnčiaková 7/1, Hurychová 6, Trumpešová 3, Kašpárková 3, Salčáková 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3:0.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Jsem rád, že se nám podařilo získat dva body, protože poslední tři zápasy hrajeme se zdravotní indispozicí klíčových hráček, takže do zápasu musí nastupovat hráčky, které ještě nejsou stoprocentně připraveny. To se odráží na kvalitě hry, děláme plno technických chyb, utekl nám i konec prvního poločasu. Ale smekám před našimi hráčkami za bojovnost. To, co jsme si řekli, že musíme - tedy techniku a kvalitu nahradit bojovností - to se podařilo, a pro nás je zisk dvou bodu teď to nejdůležitější. Domácí dnes podali kvalitní výkon, co se tyká jejich možností, ale myslím si, že jsme byli dnes o malinko lepší.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Holky celý zápas bojovaly, chtěli jsme zapas dovést do vítězného konce. Myslím si, že zápas byl vyrovnaný a to vítězství se mohlo překlopit na každou stranu. Bohužel se nám nevydařila koncovka druhé půle, a tak jsme dnes vyšli bodově naprázdno.“

HC Zlín – Iuventa Michalovce 22:30 (8:14)

Ve Zlíně to bylo jednoznačné. Házenkářky Zlína nezvládly už úvod zápasu, první gól vsítily domácí házenkářky až v 8. minutě, kdy už prohrávaly 0:7! Výraznější korekce vysokého manka se jim za celý zbytek utkání nepodařila, naopak ve 43. minutě Zlín prohrával už o deset branek 12:22. Pět minut před koncem Zlíňanky pohrávaly už o třináct gólů, v závěrečné pětiminutovce mocně korigovaly, přesto už ztrátu nestáhly víc než na konečných 22:30.

Nejvíce branek: Ševčíková 5, Hradilová 4, Polomíková 3, Kříčková 3 - Fiľková-Trehubová 9, Trúnková 5, Wollingerová 4/1, Habánková 4/1, Holejová 3.