11.11.2018 otevřeno: 1364 x

Překvapení. Nováček z Plzně porazil Panenky z Veselí

Házenkářky Plzně si zapsaly třetí výhru v nejvyšší soutěži. Body vybojovaly v souboji s výběrem Veselí nad Moravou.

MOL liga – 9. kolo

DHC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou 31:27 (17:13)

Zápas se vyvíjel jednoznačně pro domácí. Hosté nezachytili už úvod zápasu, rychlé prohrávali 3:6 a v 18. minutě to bylo už 12:5 pro Plzeň. Do poločasu Panenky manko mírně zkorigovaly. I ve druhé půli Veselí ztrátu dotahovalo a pět minut před koncem se přiblížily na rozdíl jediné branky 26:27, vyrovnání ale Plzeň nedovolila, o body se Západočešky rvaly ze všech sil a šance bodovat se držely. Přidaly tři branky v řadě, opět odskočily a vítězství si už pohlídaly.

Nejvíce branek: Oravcová 8/1, Líbalová 5, Kepková 4, Mudrová 4 – Olšovská 13/6, Kubáčková 5/1, Lukšíková 3, Žitňanová 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 7/4 – 7/7. Vyloučení: 4:4. Diváci: 143.