11.11.2018 otevřeno: 1087 x

Černí andělé prohrávají ve 3. kole Poháru EHF s TusSies Metzingen o devět branek

Ani přes obrovskou snahu mostecké házenkářky v Poháru EHF na domácí půdě neuspěly a německému Metzingenu podlehly 19:28.

Pohár EHF - 3. kvalifikační kolo

DHK Baník Most – TusSies Metzingen 19:28 (8:11)

Až do zhruba čtyřicáté minuty drželi Černí andělé se třetím týmem německé Bundesligy krok a udržovali jen minimální rozdíl ve skóre. V posledních deseti minutách ale německý tým prokázal své kvality a českého mistra přestřílel.

Nejvíce branek: Kostelná 5, Janoušková 4, Šustková 4, Stříšková 2 - Behnke 6, Zapf 6, Harsfalvi 5, Kobylinska 5. Rozhodčí: Sniurevicius, Grigalionis (LTU), Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 950.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Drželi jsme to až do zhruba čtyřicáté sedmé minuty, dokonce se nám podařilo vyrovnat na 16:16 a vrátit se do zápasu, ale věděli jsme, že to bude neskutečně těžké. Je to zápas, kde se toho hodně naběhá, se spoustou soubojů a kvalita a zkušenost soupeřova týmu nakonec rozhodla. Až se tomu těžko věří, že to třináct minut před koncem byla remíza a skončili jsme devítibrankovým rozdílem, ale je to tvrdá realita a nejsme ještě tak daleko. Hodně nás trápila jejich obrana, v soubojích jeden na jednoho byl soupeř lepší, jejich spolupráce obrany a brankáře byla vynikající. My nejsme tým, který dává hodně branek z dálky, potřebujeme se dostat trochu na distanc a tam nás soupeř nepouštěl. V odvetě z naší strany půjde hlavně o sbírání zkušeností, zejména pro hráčky, které hrají Evropský pohár vůbec poprvé. Budeme se snažit co nejlépe reprezentovat, nepojedeme na výlet, ale budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek, abychom z toho měli sami co nejlepší pocit.“