20.12.2018 otevřeno: 1268 x

Semifinálovou čtveřici doplnily týmy Mostu a Veselí

Veselanky oplatily Plzni ligovou porážku a ve čtvrtfinále Českého poháru žen zvítězily poměrem 33:21. Své místo v semifinálové čtveřici potvrdili i Černí andělé. Ti navíc budou Final4 hostit.

Ještě v prvním poločase se tým Plzně držel za Veselankami v dostřelu, byť Moravanky na západě Čech vedly od úvodní minuty. Rozhodující pasáž pak přišla mezi 37. a 46. minutou, kdy Panenky vstřelily osm branek v řadě. Vedly tak už o jedenáct gólů a rozhodnuté utkání dovedly k vítěznému konci.

Dalším semifinalistou Českého poháru jsou mostečtí Černí andělé, kteří na domácí palubovce zdolali Zoru Olomouc 28:22 (13:9). Zápas ale pro domácí rozhodně neprobíhal tak, jak si možná představovali. Mostecký Baník šel sice poměrně rychle do vedení a už v první polovině úvodního poločasu si vytvořil až šestibrankový náskok. Ve druhé půli ale přišel útlum domácích a Olomoučanky nebezpečně dotáhly, ve 49. minutě dokonce až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak domácí opět odskočili a náskok už si vzít nenechali.

„Bylo to utrápené vítězství, bylo strašně znát, že na nás pauza zanechala stopy. V podstatě jsme se nedostali k naší obvyklé hře, měli jsme možná jednu, dvě dobré fáze, skutečně se jednalo o vydřené vítězství,“ komentoval výsledek trenér domácích Peter Dávid.

Ve Final4 Českého poháru žen se tak utkají týmy DHK Baník Most, SHK Veselí nad Moravou, DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha. Boje FInal4 se uskuteční ve dnech 29. a 30. prosince 2018 v Mostě.

DHC Plzeň – SHK Veselí n. M. 21:33 (10:13)

Nejvíce branek: Mudrová 8/1, Krausová 3 – Pastorková 10/1, Kučerová 4/1, Lukšíková 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 96.

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 28:22 (13:9)

Nejvíce branek: Zachová 6, Kovářová 6/1, Kostelná 5/2- Salašová 5, Jansová 5/3. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení 4:2. Diváků: 385.