29.12.2018 otevřeno: 1497 x

Ve finále se utkají týmy Mostu a Slavie

Prvním finalistou Českého poháru v házené žen je tým Slavie Praha, kterému se v dramatickém semifinále podařilo přehrát Veselí nad Moravou 31:29. Druhým finalistou Českého poháru jsou Černí andělé, kteří v nervy drásajícím semifinálovém souboji porazili Porubu až v sedmičkovém rozstřelu.

Semifinále Českého poháru žen:

SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha 29:31(13:14)

V prvním poločase viděli diváci v mostecké sportovní hale velmi vyrovnané utkání, kdy se ani jednomu ze soupeřů nepodařilo dostatečně odskočit a vytvořit si potřebný náskok. Skóre bylo vyrovnané až do konce první půle a do šaten se šlo za nejtěsnějšího rozdílu 13:14 ve prospěch Slavie. V úvodu druhé půle si ale Pražanky vytvořily náskok, který už se hráčkám Veselí nepodařilo srovnat a Slávistky už si vedení podržely až do konce.

Jan Salač, trenér Slavia Praha: „S výsledkem a postupem do finále jsme samozřejmě spokojen, hra už tak příjemná nebyla, sice jsme ve druhém poločase získali větší náskok a ten si pohlídali až do konce. I když jsem mohl na konci ještě střídat, nechal jsem úmyslně ve hře některé hráčky, aby si těžký, vypjatý závěr užily. Závěr mohl být lepší, trochu nám dělala problém vysunutá obrana, zbytečně jsme se stresovali a hráli zbrkle, ale nakonec to dopadlo dobře, takže jsem spokojený s postupem, ale naše hra se musí do zítřka zlepšit.“

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 27:25 (14:9)

Zápas se pro domácí vyvíjel z počátku naprosto bezproblémově, v první půli si Černí andělé vytvořili pětibrankový náskok, který ale na začátku druhé půle prohospodařili a v padesáté minutě zápasu se hosté dostali dokonce do jednobrankového vedení. Skóre se neustále přelévalo až se ukazatel zastavil na konečném stavu 23:23 a šlo se do sedmičkového rozstřelu. A zatímco čtveřice domácích hráček svůj trestný hod proměnila, Porubankám se podařilo překonat skvěle chytající Sabrinu Novotnou pouze dvakrát ze čtyř pokusů.

Nejvíce branek: Kovářová 6, Kostelná 5/3 – Maiwaelderová 6, Smetková 5/2- Rozhodčí: Michael Haramul, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení 8/5. Diváků : 725.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Dramatičtější scénář jsme si nedokázali ani představit. Po velmi dobrém prvním poločase, kde jsme splnili, co jsme chtěli a mohli jsme přidat i větší počet branek, předvedli jsme s velmi dobrou obranou. Bohužel náš aktuální problém je, že nedokážeme ustát určité fáze zápasu, což bylo na začátku druhé půle. Neskutečně zbytečně jsme znejistěli. A sedmičkový rozstřel, to je jako penalty ve fotbale, sázka do loterie. Je až zázrak, že jsme vytáhli Sabrinu Novotnou z rekonvalescence a ona se nakonec stala hrdinkou zápasu, takové scénáře píše život. Ve finále musíme lépe zvládnout určité zápasové situace. To jsou ty zkušenosti, které mladý tým nemá, naopak potřebujeme víc takto vypjatých zápasů, projít podobným ohněm. Zítra si nemůžeme dovolit takové drama jako dnes.“