30.12.2018 otevřeno: 971 x

První trofej sezóny patří Mostu, ve finále zdolal Slavii 30:25

Před domácím publikem omlazený mostecký tým dokázal navázat na úspěchy svých předchůdkyň a ve finále Českého poháru žen porazil Slavii Praha poměrem 30:25. FOTOGALERIE.

Český pohár žen – finále

DHC Slavia Praha – SHK Baník Most 25:30 (14:16)

Úvod finálového zápasu vyšel skvěle domácím hráčkám. Andělé jakoby Slavii zaskočili (3:1), už v 8. minutě sice Pražanky vyrovnaly na 3:3, Mostečanky si ale rychle vzaly dvoubrankový náskok zpět. Slávistky už ovšem zachytily tempo hry a držely se v jednobrankovém dostřelu. Mezi 16. a 20. minutou se vylučovalo na obou stranách, trestalo se i ze sedmimetrových hodů a do prázdné branky. Andělům se nepodařilo odskočit do více než dvoubrankového vedení a Slavia měla odpověď prakticky na každou mosteckou trefu. Ve 20. minutě po nepřesné střele Galuškové zavelela mostecká lavička k úniku, odpověď Jačkové ale držela Slavii stále v kontaktu se soupeřkami (11:13) a tak důležitý brejk Andělé nedokonali. Atmosféra v hale houstla na hřišti i v hledišti a znovu se vylučovalo na obou stranách. Těsně před poločasem Mostu dvoubrankové vedení do šaten vystřelila Kovářová.

Skóre druhého poločasu otevřela Galušková. Obě Kostelné ale krátce nato přispěly do zápisu na straně Mostu a pomohly tak svému týmu k navýšení náskoku na tři branky (17:21). Slávistky se ve 40. minutě šly poradit a vymyslely to dobře. O pět minut později se už dotáhly k Mostu na rozdíl jediného gólu (20:21) a svůj tým svolal naopak trenér Dávid. K hráčkám důrazně promluvil, prostřídal sestavu na hřišti a rázem to bylo znovu o tři branky 23:20 pro Most. Slávistky se snažily ztrátu dotáhnout ze všech sil, Most si ale nechtěl nechat náskok vzít a tak Slávistky nepustil blíž než na rozdíl dvou tref (23:25).

Pět minut před koncem nepřesnost v zakončení z ruky Mikulčik za stavu 24:26 dala Slavii šanci na zdramatizování závěru, atak Slávistek ale Andělé ubránili a sním i své dvoubrankové vedení. Další brankou pojistila Mostu náskok Kovářová a Slavia brala poslední time-out. Minutu a půl před koncem vítězství Andělům pojistila Zachová dvěma góly v řadě (25:29) a mostecká hala začala slavit. Šustková pak zaokrouhlila závěrečné skóre na 30:25.