6.1.2019 otevřeno: 1052 x

Házenkářky Plzně vezou na úvod roku body z Bánovců

Na palubovce průběžně posledního týmu soutěže házenkářky z Plzně nezaváhaly a na úvod kalendářního roku zvítězily.

MOL liga – 10. kolo

HK Sokol Gábor Bánovce n. B. – DHC Plzeň 24:26 (9:12)

Důležité body si v Bánovcích zapsaly hráčky Plzně. Vedení si začaly Západočešky budovat na sklonku první desetiminutovky a před přestávkou si vypracovaly tříbrankový náskok. A udržovaly si ho, ve 40. minutě ho ještě o branku navýšily. Krátce se domácí sice přiblížily na rozdíl dvou gólů, víc ale nedokázaly. Plzeňanky znovu odskočily (18:22) a Bánovce pak až v samotném závěru skóre ještě jednou upravily na konečných 24:26.

Nejvíce branek: Matušincová 12/8, Hollá 4, Obstová 3 – Oravcová 7/2, Mudrová 5/1, Svobodová 3, Šmrhová 3. Sedmimetrové hody: 10/10 – 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 160.