12.1.2019 otevřeno: 1410 x

Veselí a Most nedaly soupeřům šanci, vítězství zapsala i Poruba a Michalovce

Podruhé v roce 2019 nastoupily na palubovky k ostrému zápasu házenkářky v nejvyšší česko-slovenské soutěži. Pětice sobotních zápasů skončila vítězstvím favoritů a drama se nekonalo ani v moravském derby ve Zlíně. Nejvyrovnanější byl duel mezi Šaľou a Olomoucí, v něm body braly Slovenky.

MOL liga - 11. kolo

DHC Plzeň - DHC Sokol Poruba 16:24 (11:12)

Dlouho šlo o vyrovnaný duel, nakonec ale vyhrál ten, od koho se to čekalo. Házenkářky Poruby zvládly pozici favoritek a v utkání 11. kola mezinárodní MOL Ligy uspěly na půdě Plzně. Poruba sice měla po celý první poločas gólově navrch, ale nedokázala se odpoutat na větší rozdíl než tří branek, který ji však stejně nevydržel dlouho. Do šaten k poločasové pauze tak Ostravanky šly pouze s jednobrankovým náskokem. Po obrátce fungoval podobný scénář až do 44. minuty, kdy Michalíková navýšila vedení Poruby na 17:13 a tím se hostujícím hráčkám podařilo zlomit odpor houževnatého protivníka. Zvlášť když plzeňskému týmu ve druhé půli odešel útok a nastřílel pouze pět gólů. Naproti tomu Poruba soustředěným výkonem dokráčela k dalšímu vítězství.

Nejvíce branek: L. Galušková 4, Bušauerová 3/2, Mudrová 3 - Michalíková 7, Desortová 5/1, Smetková 4/1. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 5/2 - 2/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 121.

HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou 23:33 (11:19)

Domácí tým se v moravském derby dlouho herně hledal. Hosté z Veselí nad Moravou hned v úvodu vstřelili čtyři branky a měli daleko stabilnější obranu. Veselská brankařka Lekešová držela svůj tým a při střelbě se nemýlila Tereza Kubáčková. Domácí hráčky vsítily úvodní gól až v 7. minutě zápasu. V brance Zlína se vystřídalo trio gólmanek, ale obrat se nekonal. První poločas již předčasně rozhodl a vítězi a ve druhé půli se rozhodnuté utkání již jen dohrávalo.

Nejvíce branek: Kolářová 7, Nygrýnová 6, Kříčková 4 - Kubáčková 9, Michnová 6/4, Lukšíková 4, Novotná 4/1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/0 – 7/7. Vyloučení: 2:1. Diváci: 112.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Na tento zápas jsme se připravovali maximálně, jak jsme mohli. Kádr se stále potýká se zraněními i nemocemi a ani dnes jsme nebyli kompletní. Body jsme chtěli a nic jsme nepodcenili. Zlín podává dobré výkony, vozí skalpy ze hřišť soupeřů, kteří předpokládali, že budou někde jinde. V prvním poločase se zápas rozhodl. Fungovala nám obrana, padalo to tam Tereze Kubáčkové, prakticky vše, co na branku vystřelila a naše obrana rozhodla zápas.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři. Také jsme se maximálně připravovali, tým Veselí ale posílil o novou hráčku, díky čemuž je ještě zkušenější. My jsme svým přístupem a výkonem na každém postu udělali řadu taktických chyb, neměli jsme síly na to, abychom zápas zlomili. Nejsem spokojený s výkonem hráček, nemohu vyzvednout ani jednu.“

HK Slovan Dusľo Šaľa – DHk Zora Olomouc 26:22 (11:11)

Souboj mezi Šaľou a Olomoucí byl dlouho vyrovnaný. Až do 50. minuty se sice opakovaně podařilo Šaľe odskočit do dvoubrankového vedení, Olomouc se ale vždy dokázala dotáhnout a stále šlapala Slovenkám na paty. Rozhodla tak až poslední desetiminutovka, která vyšla lépe domácím. Šaľanky nejprve znovu odskočily do dvoubrankového vedení a v posledních pěti minutách pak Rácková s Greštiakovou dvěma góly vítězství pojistily.

Nejvíce branek: Némethová 9/4, Pócsíková 4, Rácková 4 – Patrnčiaková 7/3, Krajčovičová 3, Kašpárková 3, Hurychová 3. Rozhodčí: Manďák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 550.

Bemaco SŠK Prešov – Iuventa Michalovce 25:29 (18:17)

Sokol Písek – DHK Baník Most 19:34 (9:17)

Tohle bylo jednoznačné. Tým Černých andělů nedal Písku sebemenší šanci, družstvo střelecky tažené reprezentantkami Kovářkovou a Šustkovou, které doplnily i reprezentační křídelnice Zachová a duo Alica a Katarína Kostelné, rozhodl o svém vítězství už v prvním poločase, po kterém vedl už osmibrankovým rozdílem 17:9 a podobně jako ve Zlíně i v Písku se rozhodnuté utkání ve druhé půli spíše jen dohrávalo. Skončilo patnáctibrankovým vítězstvím Mostečanek 34:19.

Nejvíce branek: Hauserová 5/3, Merglová 4, Šetelíková 3, Součková 3 – Kovářková 6, Kostelná K. 6, Šustková 5/2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 284.