20.1.2019 otevřeno: 1076 x

Na závěr 12. kola výhry Veselí a Slavie, drama v Porubě nakonec pro domácí

Písečanky se doma utkaly s týmem Veselí. Zápas dokázaly zdramatizovat, závěr ale ovládly Panenky a z jihu Čech si vezou výhru 29:24. Po nepřesvědčivém začátku si jasnou výhru zapsaly hráčky Slavie Praha, které doma porazily tým Plzně. Úspěšný vstup do druhé poloviny MOL Ligy mají za sebou házenkářky Poruby. Ostravské hráčky v neděli porazily v důležitém utkání 12. kola mezinárodní soutěže doma Olomouc 20:19 (10:9). V poslední minutě rozhodla Eliška Desortová, díky čemuž si Poruba upevnila místo mezi nejlepší čtveřicí českých celků.

MOL liga – 12. kolo

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 24:29 (10:15)

Domácím házenkářkám se vůbec nepodařil začátek utkání a po deseti minutách prohrávaly o pět branek. Sokolky místo branek přidávaly na svůj účet neproměněné šance a marně dotahovaly náskok hostí po celou dobu první půle. Do poloviny druhé půle to vypadalo, že hostující hráčky bezpečně dovedou utkání do vítězného konce, ale svěřenkyně trenéra Jordáka pěti góly v řadě se dokázaly svým protihráčkám přiblížit na rozdíl jediné branky. V rozhodující okamžik, kdy mohly domácí hráčky vyrovnat, nechaly vzpomenout na první poločas a dvěma neproměněnými šancemi dovolili Veselenkám opět odskočit a definitivně zvrátit utkání na svoji stranu.

Nejvíc branek: Hauserová 6/4, Šetelíková 5, Eresken 4 – Veselková 8/2, Pastorková 6/1. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1:5. Rozhodčí: Opava, Válek. Diváci: 165.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí: „Utkání jsme začali tak, jak jsme chtěli, ale naše tempo po celý zápas bylo vlažné, nedokázali jsme se dostat do provozní teploty a rychlosti. Rozhodující bylo, že jsme si na začátku utkání vytvořili náskok, který jsme si drželi celý zápas. Do druhého poločasu jsme chtěli hrát ještě víc koncentrovaně a přidat nějaký rychlý protiútok a to se nám vůbec nepodařilo. Písek postupem času zvýšil aktivitu v útoku a my jsme se začali dostávat zbytečné branky a v útoku jsme dělali chyby a hráčky čekala jedna na druhou, kdo co vymyslí, nedokázali jsme se prosadit. Jsem proto rád, že když se nám domácí přiblížili na jeden gól, že jsme se zase dokázali koncentrovat v útoku a dvěma rychlými brankami jsme utkání rozhodli.“

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Dneska jsme měli Veselí potrápit víc. Měli jsme strašně moc neproměněných šancí z dobrých pozic. V ten nejdůležitější moment utkání, kdy jsme mohli vyrovnat a měli jsme přesilovku, tak jsme zahodili míč do outu.“

Slavia Praha – DHC Plzeň 31:23 (16:11)

Vstup do zápasu se domácím hráčkám úplně nepovedl. Ve čtvrté minutě vedly soupeřky z Plzně 2:0. Potom se ale Pražanky chytla a zápas se začal odvíjet podle jejich diktátu. Ještě do přestávky se Slávistky dostaly do pětibrankového vedení a to do konce utkání ještě navýšily. Zápas nakonec dovedly k bezpečné výhře 31:23.

Nejvíce branek: Galušková 6/2, Jačková 5, Míšová 4, T. Fryčáková 4 - Mudrová 7, Líbalová, L. Galušková po 3, Franzová 3/3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 7:4. Diváci: 150.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Ano, začátek nám utekl. Samozřejmě. Neproměnná vyložená šance, hned na to technická chyba. Ale naštěstí to bylo naposledy, co soupeř vedl. Pak se holky chytly a nakonec celý zápas kontrolovaly. Nervy jsme neměli ani, když Plzeň vedla 2:0. Holkám jsem věřil, to se prostě stává. I na mistrovství světa. A když takový stav co nejrychleji otočíme, tak je to v pořádku.“

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 20:19 (10:9)

Lépe do zápasu vstoupil domácí tým, který se dostal do vedení 3:1, ale pak začal tahat za kratší konec pomyslného provazu. Olomouc si vypracovala místy až tříbrankový náskok, domácímu týmu však pomohlo vyloučení Závišové, během kterého se dotáhla zpět. Hanačky podobné příležitosti naopak využít nedokázaly, naopak v poslední minutě první půle se Poruba dostala opět o krok napřed a po třiceti minutách vedla 10:9. Další početní výhodu navíc Ostravanky dostaly po změně stran, navíc Olomouc zahodila dvě solidní možnosti na vyrovnání. To se ji ale i přes oslabení stejně povedlo a trenér Daniš sáhl ke střídání brankářek, kdy Alexandru Krebs nahradila Hana Mučková. Olomouc se pak sice dostala opět do vedení, tentokrát 13:11, ale to nevydrželo dlouho a Poruba průběh skóre zvrátila a během několika minut si i přes oslabení vypracovala tříbrankový náskok. Hostující celek se sice v závěru pokusil o zdramatizování výsledku, v přesilové hře se mu to povedlo, vyrovnal, Poruba ale zásluhou Desortové i ubráněného náporu v posledních vteřinách dovedla zápas k zisku dvou bodů a dalšímu domácímu vítězství. Ve vlastní hale je zatím stoprocentní.

Nejvíce branek: Desortová 4/1, Smetková 4/1, Maiwaelderová 3 - Patrnčiaková 7/2, Kašpárková 4, Hurychová 2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 4:3. ČK: Salašová (Olomouc). Diváci: 200.