25.1.2019 otevřeno: 927 x

Slávistky otočily zápas proti Porubě

Důležité utkání o body pro play-off si lépe rozehrály házenkářky Poruby. V poločase na Slavii vedly 13:10, v poslední patnáctiminutovce ale slávistky zápas otočily a vyhrály 28:24.

MOL liga – 13. kolo

Slavia Praha – Sokol Poruba 28:24 (10:13)

Vstupy do zápasů jsou pro slávistky poslední dobou noční můrou. Výjimkou nebyl ani jeden z klíčových duelů proti Porubě. Trenér Jan Salač si musel vzít první oddychový čas již v deváté minutě, kdy jeho tým prohrával 1:6. Ještě hůře o dalších devět minut později, kdy Poruba vedla v Praze o šest branek 11:5. Pražankám se však do přestávky podařilo snížit na rozdíl tří gólů. Ještě v první desetiminutovce druhého dějství držela Poruba náskok, ve 44. minutě slávistky poprvé vyrovnaly. Zbývající minuty duelu zcela ovládly a nakonec druhý poločas vyhrály o sedm branek, celkově 28:24.

Nejvíce branek: Pokorná 10/6,  Galušková 6, Míšová 4 - Konečná 5, Desortová 5/3, Minarčíková 4, Michálková 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3. Vyloučení: 2:1. Diváci: 108.