27.1.2019 otevřeno: 1082 x

Plzeň má další body, porazila Zlín. Olomouc prohrála v Michalovcích

Souboj nováčka z Plzně s výběrem Zlína skončil možná trochu nečekaným vítězstvím Plzeňanek, které si tak zapsaly velmi důležité body pro udržení v soutěži. Duel Iuventy s Olomoucí pak vyzněl jasně pro slovenský tým.

MOL liga – 13. kolo

DHC Plzeň – HC Zlín 26:25 (15:14)

Bylo to jako na houpačce, na konci ale skóre na svou stranu lépe zhouply domácí hráčky. Na začátku 3:6, 7:11. Před přestávkou se ale domácí dotáhli na 13:13 a do šatny si nesli jednobrankový náskok. Ten hned v úvodu navýšili na až na šest gólů 20:15, rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Pět minut před koncem Zlín znovu vyrovnal na 24:24, v posledních pěti minutách ale viděli diváci už jen tři branky, z toho dvě do zlínské sítě a výhru 26:25 a dva body tak slavily Západočešky.

Nejvíce branek: Oravcová 6/2, Mudrová 6, Kepková 5/1 – Nygrýnová 6, Kolářová 5, Hradilová 4/2. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 6/3 – 5/5. Vyloučení: 3:5. Diváci: 141.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 30:23 (14:9)

Poslední utkání 13. kola naplnilo papírové předpoklady. Suverén soutěže nedal Olomouci šanci, už po patnácti minutách hry vedli 10:6, o poločase 14:9. Vstup do druhé půle měli domácí raketový, rychle zvedli náskok na třináct gólů, když v úvodní desetiminutovce druhého poločasu daly Olomoučanky jen jeden gól (23:10). Výraznější korekce dosáhly hráčky Olomouce až v posledních minutách zápasu, kdy skóre upravily na konečných 23:30.

Nejvíce branek: Kompaniiets 8, Trúnková 6, Wollingerová 5/2 – Hurychová 5/2, Patrnčiaková 4/1, Trumpešová 3. Rozhodčí: Daňo, Vydra. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 550.