2.2.2019 otevřeno: 1168 x

Mostečanky v Olomouci nezaváhaly, v důležitém souboji týmů ze spodku tabulky bodovala Plzeň

Důležité utkání pro další souboje o udržení sehrály týmy Písku a Plzně. Na jihu Čech byly úspěšnější hráčky Plzně, které nakonec domácí Písek přehrály 25:21. Vítězství v sobotních soubojích oslavily i hráčky Mostu, které přehrály Olomouc a Šaľa, která vyhrála doma nad Veselím.

MOL Liga 14. kolo

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most 24:27 (9:13)

Po měsíci se tým DHK ZORA Olomouc opět ukázal na domácí palubovce. V úvodu utkání dominovaly defenzivy, mnoho branek nepadalo. V 15. minutě bylo skóre 3:5. Potom se hráčky rozstřílely, takže zaplněná hala viděla dost gólů. Po poločase vedl favorit z Mostu o čtyři branky. Začátek druhé půlky Zoře nevyšel a prohrávala o sedm gólů. Potom ale domácí tým zabojoval a začal náskok soupeře stahovat. Osm minut před koncem vedl Most o pouhou jedinou branku, ale v závěru domácím selhala střelba a výhru tak slavili Černí andělé.

Nejvíce branek: Krajčovičová 6, Patrnčiaková 5, Kašpárková 4 - Kovářová 7, Stříšková 7, Kostelná 4. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 3:8 (ČK Kostelná). Diváci: 240.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Soupeři gratuluji k vítězství. My jsme v té první půlce tahali za kratší konec. Obranná činnost fungovala ještě na solidní úrovni, nicméně velmi těžce jsme se prosazovali v útočné činnosti na postavenou obranu. Tam byl velký rozdíl a možná celý zápas ve hře krajních spojek. S hrou krajních spojek my se potýkáme s jejich potencí a sebevědomím. Ta nám velmi spadla v určitých fázích. Soutěže a bojujeme, abychom to znovu nastartovali. Nedaří se nám to, i dneska bylo vidět, že ten zápas stál na jiných hráčkách než na krajních spojkách základních sestav. My jsme ten manšaft těžko dávali dohromady, protože jsme měli nějaké zdravotní problémy. Musím před našimi děvčaty jenom smeknout, že jsme se dokázali do zápasu vrátit i ve stavu, kdy to bylo už jakoby ztracené. Možná jsme mohli pomýšlet i na nějaký bodík, ovšem vždy v té rozhodující fázi jsme neproměnili šanci a to nás stálo tu možnost dostat se na dostřel. A to je druhý moment, který nás trápí, protože jsme odehráli výborný zápas jak v Šale, tak v Porubě. Toto nás stojí body.“

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Velmi očekávaný, těžký zápas. Gratulace soupeři, že udržoval zápas po celou dobu otevřený, hlavně v té situaci, když jsme vyhrávali o sedm gólů, se zase vrátili do zápasu. Olomouc je doma úplně jiná než venku a to jsme moc dobře věděli. Dnes jsme to zvládli hlavně díky výkonům brankářky. Toto byl zápas, který fakt rozhodovaly detaily a čisté šance. Byly tam nějaké chyby. Jsme rádi, že jsme to zvládli a pro diváky to byl dramatický zápas.“

Sokol Písek - DHC Plzeň 21:25 (10:13)

V důležitém souboji dvou celků ze spodních pater tabulky se z vítězství a dvou důležitých bodů radovaly házenkářky Plzně. Hra i skóre byly v prvních dvaceti minutách vyrovnané, až před přestávkou se hosté utrhli do čtyřbrankového vedení a domácí před poločasem tak tak korigovali. Ve druhé půli se Jihočešky držely v dostřelu dvou branek, závěrečná pětiminutovka i ve druhé půli ale patřila Plzeňankám, které tak rozhodly zápas, když odskočily na 25:20 a vítězství si už pohlídaly.

Nejvíce branek: Kubišová 6, Šetelíková 6, Hauserová 3/3 – Mudrová 6, Franzová 4, Líbalová 3, Oravcová 3/1. Rozhodčí: Friesel, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 169.

Jaroslava Šmrhová, trenérka DHC Plzeň: „Samozřejmě jsme rádi za vítězství i body. Holky podaly nadstandartní výkon, vydaly ze sebe všechno a bojovaly od první do poslední minuty. Očekávali jsme, že to bude napínavé a bylo. Excelentní výkon podala brankářka, ale každá hráčka v důležité chvíli zahrála. Všechny ze sebe dostaly maximum. Je to jeden z klíčových zápasů v bojích o udržení. Nemáme ambice na play-off, ale chceme se v soutěži udržet, vyšší ambice nemáme. Teď ale můžeme být trochu klidnější. Máme před sebou ještě utkání s Bánovci a pak uvidíme, jak se nám bude dařit v nadstavbě.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Excelentní výkon podala brankářka Plzně. V prvním poločase jsme si vypracovali řadu šancí, ale neproměnili jsme je. Na druhou stranu tentokrát měly Plzeň údernější spojky a za výsledkem si šli víc a kolektivním výkonem. Začátek utkání jsme vedli, měli jsme šanci odskočit i na čtyři pět branek a hrálo by se nám líp, ale šance jsme neproměnili a vrátili jsme Plzeň do hry. V určitém okamžiku jsme udělali chyby. Vítězství Plzně je zasloužené. Tento výsledek je pro nás průšvih. Hráli jsme dne o čtyři body do play-out a prohráli jsme je. Musíme se pokusit porvat ještě alespoň o dva body venku, ať už v Olomouci nebo Prešově, musíme zkusit někde překvapit a kůži nedáme lacino, chceme se poprat, nekončíme.“

HK Slovan Dusľo Šaľa – SHK Veselí n. M. 30:21 (13:9)

Vyrovnané bylo skóre jen v úvodní patnáctiminutovce. Pak se domácí utrhli a soupeřům odskočili do vedení 13:6. Před přestávkou sice Veselí manko zkorigovalo, ve druhé půli měly ale opět jasně navrch Slovenky. Ve 39. minutě to bylo už 20:12 a byť se Veselí ještě snažilo vzdorovat, domácí byly na koni a bezpečný odstup si hlídaly. Na konci si tak Šaľa zapsala výhru 30:21.

Nejvíce branek: Pócsiková 10/5, Takáčová 7, Königová 5 – Veselková 5, Kubáčková 4, Pastorková 4. Sedmimetrové hody: 7/7 – 3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 700.